TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Karta Opolka już na pełnych obrotach [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.12.2019 10:30:18
E-bilety MZK Opole już na pełnych obrotach [FILM]

Od 16 grudnia w Opolu nie kupimy już papierowych biletów okresowych na autobus - tylko w wersji elektronicznej na Opolską Kartę Autobusową.

Rozpoczęła działalność Opolska Karta Autobusowa – OPOLKA, która zastąpi bilety okresowe w formie papierowej. Karta może być także nośnikiem elektronicznych biletów jednorazowych. Wystarczy zasilić znajdującą się na niej e-portmonetkę i w kasowniku skasować wybrany bilet.

Timing OPOLKI

  • 4 grudnia wydano pierwsze Opolskie Karty Autobusowe.

  • Od 16 grudnia do nabycia będą już tylko elektroniczne bilety okresowe na OPOLKĘ.

  • 16 grudnia uruchomione zostały także biletomaty stacjonarne i mobilne oraz kasowniki.

Elementy systemu

Opolska Karta Autobusowa to elektroniczny nośnik biletu. Umożliwia zakodowanie biletu okresowego oraz zakup biletu jednorazowego w kasowniku. Każda karta ma funkcję e-portmonetki, którą można zasilić kwotą maksymalnie 200 zł. Na nowej stronie internetowej komunikacji miejskiej pop.mzkopole.pl znaleźć można wszystkie informacje dotyczące systemu elektronicznej sprzedaży biletów.

Jej częścią jest strona ebilet.mzkopole.pl, na której każdy posiadacz karty OPOLKA! kupi bilet okresowy i sprawdzi jego ważność oraz doładuje e-portmonetkę i skontroluje jej saldo.

Kolejny ważny element systemu to biletomaty stacjonarne zlokalizowane są na wybranych przystankach – można w nich kupić bilet jednorazowy lub okresowy. W biletomatach stacjonarnych płatność odbywa się kartą (bankomatową, a nie OPOLKĄ!) lub gotówką. Dodatkowo umożliwia się za pomocą OPOLKI! sprawdzenie ważności biletu okresowego i salda na e-portmonetce, a także doładowanie jej.

Biletomaty mobilne zamontowano we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej – kupimy w nich bilet jednorazowy oraz krótkookresowy, doładujemy też e-portmonetkę w OPOLCE!, ale jedynie kwotą 20 zł. W biletomatach mobilnych można płacić tylko kartą bankomatową.

Zobaczcie to na filmie:

Tyko kartą

W opolskich autobusach znaleźć można także kasowniki z ekranem dotykowym – oprócz skasowania tradycyjnego biletu kupimy w nim wybrany bilet jednorazowy i krótkookresowy, ale płatność odbywa się tylko kartą OPOLKA.

-"Konsekwentnie przeprowadzamy rewolucję w komunikacji miejskiej. Chcemy, by mieszkańcy podróżowali bardziej komfortowo i mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią korzystanie z oferty MZK – zaznacza wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka.

Zakup biletomatów i kasowników oraz uruchomienie systemu biletu elektronicznego to elementy wartego 118 mln zł projektu rozwoju komunikacji miejskiej w Opolu. Dotychczas miasto zakupiło 61 sztuk niskoemisyjnych autobusów (ostatnia transza 10 sztuk dojedzie do Opola w lipcu przyszłego roku) oraz jest w trakcie modernizacji zajezdni autobusowej MZK Opole. Od maja bieżącego roku funkcjonuje 45 szt. tablic dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach. W trakcie procedury przetargowej jest ostatni element projektu, czyli zakup holownika– pomocy drogowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
Opole

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....