TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kampania2018: Ujazdowski o złym stanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 19.06.2018 15:55:55
Kampania2018: Ujazdowski o złym stanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu

Chaotyczny rozwój miasta, zły stan dróg i komunikacji miejskiej oraz odwracanie się władz miasta od spraw codziennych, to - według Kazimierza M. Ujazdowskiego, kandydata PO na prezydenta Wrocławia - główne problemy mieszkańców miasta.

Ujazdowski we wtorek na konferencji prasowej we Wrocławiu podsumował miesięczną akcję #SprawyDoZałatwienia, którą wspólnie z wolontariuszami i wrocławską Platformą Obywatelską prowadził na osiedlach Wrocławia. Kandydat PO na prezydenta miasta odwiedził 48 osiedli, gdzie rozmawiał o problemach i oczekiwaniach mieszkańców.

"Chciałem przekonać się w rozmowie bezpośredniej, jakie są pragnienia mieszkańców naszego miasta i czego oczekują. Zebraliśmy ponad 1000 żółtych kartek, czyli spraw do załatwienia i będziemy dalej kontynuować rozmowy z mieszkańcami" – zapowiedział Ujazdowski.

Jego zdaniem, wrocławianie mają poczucie, że miasto rozwija się w sposób chaotyczny. "To deweloperzy mają często decydujący głos, jak zostanie wykorzystana wolna przestrzeń, nie uwzględniając przy tym potrzeb lokalnej społeczności. Władze miasta nie planują rozwoju Wrocławia, osiedla budowane są bez planu" – ocenił.

Dodał, że mieszkańcy zwracali też uwagę na przepełnione szkoły. "Na osiedlach takich jak Osobowice i Maślice, gdzie przyrasta liczba mieszkańców, szkoły są zbyt małe, żeby pomieścić uczniów. Pojawiła się też kwestia braku miejsc parkingowych, zarówno na nowych jak i starych osiedlach" - wyliczał kandydat na prezydenta Wrocławia.

Drugi, zdaniem Ujazdowskiego, kluczowy problem, to stan dróg oraz komunikacji miejskiej. "To przekonanie, że miasto nie nadąża za rozwojem, że nie powstają planowane inwestycje drogowe. Ponadto mieszkańcy prosili, by polityka transportowa była spójna, abyśmy kupowali tramwaje niskopodłogowe, naprawili najbardziej zaniedbane torowiska" – mówił Ujazdowski.

"Trzecie oczekiwanie, to zwrócenie (się) władz miasta ku sprawom codziennym, w tym budowa nowych placów zabaw dla dzieci, naprawnienie krzywych chodników, usuniecie barier dla niepełnosprawnych, czy dostęp do żłobków i przedszkoli, oparty na jasnych zasadach" – podkreślił kandydat.

"Chcę we Wrocławiu zbudować drużynę uczciwej zmiany, opartą na uczciwości, odpowiedzialności i skuteczności, która będzie blisko ludzi" – zadeklarował Ujazdowski.

Oprócz Ujazdowskiego o stanowisko prezydenta Wrocławia oficjalnie ubiegają się: Jacek Sutryk, kandydat koalicji zawiązanej pomiędzy klubem radnych obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz partiami SLD, Nowoczesnej i UED; posłanka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka; wicemarszałek województwa Jerzy Michalak, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy i Bezpartyjnych Samorządowców; poseł Nowoczesnej Michał Jaros, który wcześniej miał poparcie swej partii, ale zostało ono cofnięte na rzecz poparcia Sutryka oraz przedsiębiorca Robert Butwicki zgłoszony przez partię Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....