TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kampania 2019: Bezpartyjni Samorządowcy obiecują bezpłatną komunikację miejską
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 13.08.2019 16:44:39
Kampania 2019: Bezpartyjni Samorządowcy obiecują bezpłatną komunikację miejską

Bezpłatna komunikacja w dużych miastach będzie jednym z filarów programu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców - zapowiedzieli we wtorek liderzy ruchu, którzy w poniedziałek zarejestrowali komitet wyborczy Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Bezpartyjni Samorządowcy na początku sierpnia poinformowali, że wystartują w wyborach do parlamentu samodzielnie, odrzucając współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym i Kukiz'15, z którymi wcześniej rozmawiali o ewentualnym połączeniu sił. We wtorek na konferencji prasowej w Warszawie ogłosili, że wystawią listy jako KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, który to komitet zarejestrowała w poniedziałek PKW. Przedstawiciele komitetu zaprezentowali również pierwsze założenia swojego programu i część ekspertów odpowiedzialnych za jego wypracowanie.

Jak podkreślił rzecznik prasowy komitetu Krzysztof Maj, podstawą jego struktur są ruchy społeczne, stowarzyszenia i samorządowcy, które chcą "zaprzestać wojny w Polsce". "Teraz zbieramy podpisy, aby zarejestrować listy w całym kraju. Do tej pory zebraliśmy 10 tys. podpisów, potrzebujemy ich 130 tys. Mamy trochę trudniej niż partie polityczne, ale nasi ludzie są zaangażowani i bardzo do tego zdeterminowani" - mówił Maj.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski akcentował z kolei, że celem startu Bezpartyjnych w październikowych wyborach parlamentarnych jest wykorzystania doświadczenia i dobrych praktyk z samorządów w parlamencie. "W samorządach dobre pomysły, dobre uchwały (...) są realizowane bez względu na to, czy one pochodzą z opozycji czy z koalicji (...); nie ma takiego automatu, że jeżeli projekt zgłasza opozycja, on w ogóle nie jest brany pod uwagę albo jest lata jest w zamrażarce" - wskazał.

Jak zapowiedział Raczyński, filarem programu wyborczego Bezpartyjnych Samorządów mają być m.in. kwestie ekologiczne. Jedną z propozycji komitetu ma być wprowadzenie - w ślad za rozwiązaniami przetestowanymi na Dolnym Śląsku - rządowego programu bezpłatnej komunikacji publicznej w dużych miastach i komunikacji regionalnej dla ludzi, którzy dojeżdżają do pracy czy do szkoły.

Zdaniem lidera Bezpartyjnych Samorządowców ludzie "jeżdżą samochodami nie dlatego że lubią, tylko dlatego że muszą". Jak dodał, w ciągu dwóch lat od wprowadzenia bezpłatnej komunikacji w Lubinie liczba pasażerów wzrosła o 100 proc. "Nie ma innej możliwości tak naprawdę - według naszej oceny - skutecznego ograniczenia obecności samochodów, które są głównymi emitentami zanieczyszczeń" - przekonywał prezydent Lubina. Z kolei prezydent Bolesławca Piotr Roman podkreślił, że podobne rozwiązania obowiązują w Estonii i sprzyjają tam także walce z wykluczeniem komunikacyjnym obywateli.

Przedstawiane w kolejnych tygodniach kampanii rozwiązania mają odpowiedzieć także m.in. na problemy masowego zwożenia do Polski śmieci oraz pożarów wysypisk.

Innym fundamentem programu mają być kwestie ochrony zdrowia. Według prezydenta Lublina "trzeba poważnie zacząć rozmawiać o z powrotem nacjonalizacji całego systemu szpitalnictwa zamkniętego w Polsce" i "poważnie zacząć rozważać budowę jednego modelu rzeczywistości szpitali". "I przestać się wygłupiać, że poprzez fragmentaryczne regulacje określonego wydziału, działu, da się tę służbę zdrowia naprawić" - dodał Raczyński.

Wśród filarów programu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców znajdą się ponadto: skuteczne państwo, przedsiębiorczość oraz bezpieczeństwo; w tym ostatnim obszarze głównym konsultantem komitetu ma być b. dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański. Z kolei głównym doradcą komitetu ds. polityki zdrowotnej jest pełnomocnik prezesa NFZ ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i organami władzy publicznej Marek Woch.

Zapytany o to, kiedy można spodziewać się przedstawienia list wyborczych Bezpartyjnych, Maj powiedział PAP, że intencją komitetu jest skupienie uwagi w pierwszej kolejności na programie. Jak dodał, listy zostaną w związku z tym przedstawione na początku września, kiedy upływa termin ich rejestracji.

Bezpartyjni Samorządowcy w ostatnich wyborach samorządowych zdobyli w skali kraju 5,28 proc. głosów zdobywając w pięciu województwach mandaty 15 radnych sejmikowych. Część osób z BS w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowało wraz ze środowiskiem Roberta Gwiazdowskiego jako Polska Fair Play.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komunikacja miejska
kampania 2019

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....