TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kampania 2018: Licytacja w Płocku, dla kogo bezpłatne przejazdy
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 31.08.2018 18:03:47
Kampania 2018: Licytacja w Płocku, dla kogo bezpłatne przejazdy

Darmową komunikację miejską dla dzieci wprowadza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski z PO.

Według kandydatki PiS na prezydenta miasta Wiollety Kulpy, bezpłatny transport miejski powinien objąć wszystkich mieszkańców. Kandydat PSL Tomasz Kominek proponuje zamiast tego remonty dróg.

Informację o zarządzeniu prezydenta Płocka, zgodnie z którym od 1 września wszystkie dzieci w wieku 1-7 lat, a także uczniowie płockich szkół podstawowych i uczniowie III klas płockich gimnazjów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej będą uprawnieni do korzystania z darmowych przejazdów autobusami Komunikacją Miejskiej w Płocku przekazał w piątek płocki Urząd Miasta.

Prezydent Płocka, który w wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję jako kandydat PO i Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej, zapowiedział wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci, w tym uczniów szkół podstawowych, już w czerwcu. Projekt ogłosił w tym samym dniu, gdy szefowa lokalnych struktur PiS, radna i kandydatka tej partii na prezydenta Płocka zaproponowała, aby darmowe przejazdy komunikacją miejską obejmowały wszystkie osoby mieszkające w granicach miasta.

W ocenie Kulpy, wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci w drodze zarządzenia prezydenta Nowakowskiego to "czysta kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi". "Jest prezydentem od ośmiu lat i taką propozycję mógł bardzo dawno już zgłosić. Niestety, nie kwapił się do tego. Dopiero, kiedy usłyszał, że PiS zamierza coś takiego zrobić, to chcąc się ratować, zaproponował, aby dzieci szkół podstawowych miały bezpłatną komunikację na terenie Płocka" – powiedziała PAP Kulpa.

Według niej, wprowadzane rozwiązanie jest "totalnym pójściem na największą łatwiznę i najmniejsze koszty, ponieważ dzieci najczęściej mieszkają w rejonie szkoły podstawowej na swoim osiedlu, a mniejsze z nich są dowożone tam przez rodziców". "Dlaczego prezydent nie stworzył tej oferty także dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy faktycznie dojeżdżają do szkół w różnych częściach miasta?" – zwróciła uwagę Kulpa. Podkreśliła, że pomysł PiS na bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich płocczan to "jeden z elementów poważnej kampanii, opartej na kilku filarach, która ma przyczynić się do zahamowania negatywnej tendencji malejącej liczby mieszkańców miasta".

Nowakowski odpiera zarzuty. "Ta decyzja, zarządzenie o darmowych przejazdach komunikacją miejską dla dzieci, będzie obowiązywała nie przez miesiąc, dwa, trzy, ale przez następne lata. To nie ma nic wspólnego z wyborami" – powiedział PAP prezydent. Jak dodał, pomysł darmowych przejazdów dla dzieci, w tym uczniów szkół podstawowych, kilka miesięcy wcześniej zgłosiła jedna z płockich radnych PO, nawiązując do rozwiązań w innych miastach. "Po analizie w Komunikacji Miejskiej i radzie miasta taka decyzja została podjęta i będzie wprowadzona w życie od 1 września" – dodał Nowakowski.

Odnosząc się do pomysłu wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla wszystkich mieszkańców Płocka oświadczył: "To dopiero jest +kiełbasa wyborcza+". "Pytanie, jak znaleźć 15-20 mln zł na utrzymanie Komunikacji Miejskiej, której środki pochodzą ze świadczenia usługi" – podkreślił Nowakowski. Dodał, że szacunkowy koszt wprowadzenia darmowych przejazdów miejskimi autobusami dla dzieci to ok. 1 mln zł. "Jaki to dokładnie będzie koszt, oczywiście okaże się po roku" – zastrzegł.

Pytany o pomysły na bezpłatną komunikację miejską w Płocku, radny PSL i kandydat tej partii na prezydenta miasta Tomasz Kominek ocenił, że darmowe przejazdy dla dzieci to dobry pomysł. "To słuszna decyzja. Z punktu widzenia rodziców, pomysł jest chwalony. Koszty nie obciążą tak bardzo budżetu miasta" – zwrócił uwagę. Nawiązując do pomysłu darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców dodał: "Pół żartem powinienem może powiedzieć: to dopłacajmy ludziom do tego, żeby w ogóle jeździli komunikacją".

Według niego, darmowa komunikacja miejska dla wszystkich to koszt kilkunastu milionów złotych rocznie. "Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ze względu właśnie na duże koszty. Wolałbym te pieniądze wydać w infrastrukturę drogową, zwłaszcza tam, gdzie są to drugi gruntowe, a jest ich w mieście jeszcze sporo" – podkreślił Kominek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
DKM
kampania wyborcza
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....