TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kampania 2018: GAiT odpowiadają Płażyńskiemu ws. komunikacji miejskiej
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 24.10.2018 17:30:55
Kampania 2018: GAiT odpowiadają Płażyńskiemu ws. komunikacji miejskiej

Wszystkie kursy zlecone nam przez ZTM są wykonywane planowo, nie ma problemów z obsadzeniem brygad – odpowiedziała spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje na krytykę, którą pod jej adresem wygłosił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w środę Płażyński krytykował miejską spółkę organizującą transport zbiorowy – Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT) za "przerost biurokracji" i "fatalne zarządzanie". Mówił, że "od początku roku z GAiT zwolniło się kilkudziesięciu kierowców autobusów i nie jest łatwo ich zastąpić". Dodał, że w Gdańsku "nie ma komu jeździć autobusami i tramwajami", a "to powoduje, że my się spóźniamy do szkoły, pracy, na randki". Jego zdaniem "warunki pracy i płacy w spółce GAiT musi się radykalnie poprawić".

W odpowiedzi na krytykę Płażyńskiego rzecznik prasowa GAiT Alicja Mongird przysłała PAP oświadczenie, w którym napisała m.in.: "Odnosząc się do zarzutu dotyczącego braku kierowców: od początku roku do połowy października w spółce GAiT zostało zatrudnionych 60 kierowców. W tym samym czasie z pracy odeszło 50 osób – z czego 12 to przejścia na emeryturę".

Dodała, że "największa liczba zatrudnionych osób pochodzi z organizowanych i finansowanych przez GAiT kursów". "Oznacza to, że cena kursu na kategorię D była barierą wejścia do tego zawodu. Barierę tę zidentyfikowaliśmy i zlikwidowaliśmy, by pozyskać pracowników" – podkreśliła.

Zaznaczyła też, że "wszystkie kursy zlecone nam przez ZTM (Zakład Transportu Miejskiego zarządza system gdańskiej komunikacji) są wykonywane planowo, nie ma problemów z obsadzeniem brygad". "Ponadto w tej chwili mamy około 60 podań chętnych do udziału w kursach. Na samych kursach jest kilkadziesiąt osób z czego kilkanaście czeka na egzaminy uprawniające do wykonywania zawodu. Czyli chętnych do pracy w GAiT na razie jest więcej niż potrzebujemy" – poinformowała Mongird.

Płażyński na porannej konferencji przywoływał wyniki zlecanych przez samorząd badań. "Co siedem lat miasto Gdańska zleca raporty nt. wykorzystania sposobów mobilności w mieście Gdańsku. Na przestrzeni lat 2009-16 z tego raportu wynika, że o sześć procent spadł współczynnik korzystania z transportu zbiorowego w Gdańsku" - podkreślił.

Jego zdaniem, w innych miastach w Polsce tendencja jest odwrotna tzn. przybywa osób korzystających z transportu publicznego. "To wynika z tego, że nie ma w Gdańsku komu jeździć autobusami i tramwajami. Od początku roku z miejskiej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT) zwolniło się kilkudziesięciu kierowców autobusów i nie jest łatwo ich zastąpić. Gdańskie Autobusy i Tramwaje tłumaczą się, że jest trudna sytuacja na rynku. Ci ludzie jednak nie znikają, ale zatrudniają się w konkurencji, gdzie są lepsze warunki pracy, płacy i normalna atmosfera" - uważa Płażyński.

"Obiecuję, że transport publiczny podczas mojej kadencji, to będzie jedna z kluczowych spraw, która zostanie w Gdańsku naprawiona. I zostanie naprawiona tak, że znowu ludzie zaczną się przesiadać z samochodów do autobusów, tramwajów i wszystkich będzie nam się w Gdańsku żyło wygodniej i bardziej komfortowo" - deklarował polityk PiS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....