TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kalisz z przetargiem na węzeł przesiadkowy
TransInfo,pl - Opublikowano: 19.02.2018 12:26:39
Kalisz z przetargiem na węzeł przesiadkowy

Miasto Kalisz niedługo doczeka się węzła przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. W tym celu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu ogłosił przetarg.

Inwestycja będzie prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że podmiot, który wygra przetarg będzie musiał wykonać kompletną dokumentację projektową, na podstawie której możliwa będzie realizacja inwestycji zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym, a następnie wykonanie robót zgodnie z tym projektem. W fazie projektowej obowiązek wykonawcy ma polegać również na uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz wszystkich wymaganych przepisami opinii, zezwoleń, zatwierdzeń i decyzji administracyjnych. Nowy węzeł przesiadkowy ma powstać na działkach zlokalizowanych przy ul. Podmiejskiej i ul. Miast Partnerskich (rejon dworca autobusowego oraz kolejowego). Cała budowa ma zakończyć się najpóźniej do 30 sierpnia 2019 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu: "Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego Miasto Kalisza" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Nowy układ drogowy

Zwycięzca przetargu będzie musiał zbudować zintegrowany węzeł przesiadkowy na terenie dworca autobusowego przy ul. Podmiejskiej oraz na terenie dworca kolejowego przy ul. Dworcowej wraz z infrastrukturą i małą architekturą. Zbudowane zostaną także parkingi, chodniki, sygnalizacja świetlna, ciągi pieszo-rowerowe. Na przystankach komunikacji miejskiej pojawią się tablice informacyjne dla pasażerów oraz biletomaty stacjonarne. Zbudowana zostanie nowa ulica, która będzie biegła od skrzyżowania z ulicą Podmiejską aż do ulicy Wrocławskiej, gdzie powstanie nowe skrzyżowanie. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania ulicy Miast Partnerskich z ulicą Podmiejską oraz przebudowa ulicy Miast Partnerskich na docinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Dworcowej. W tym przypadku jezdnie będą miały po dwa pasy ruchu.

Teren węzła i jego okolice zostaną objęte monitoringiem. W przypadku gdy budowa węzła spowoduje brak możliwości obsługi autobusów i pasażerów na obecnie wyznaczonych peronach autobusowych, wykonawca robót będzie musiał wyznaczyć inny plac na terenie miasta Kalisza i zorganizować tymczasowe perony autobusowe umożliwiające obsługę pasażerów na czas trwania budowy. Całość uzupełni mała architektura – a więc nowe ławki, kosze na odpady, a także nasadzenia zieleni. Oświetlenie miejsc objętych inwestycją będzie wykonane w technologii LED. Zmieni się również układ komunikacyjny w obrębie dworca kolejowego i autobusowego.

Zmiany przy dworcu kolejowym

Przy dworcu kolejowym zbudowana zostanie droga dojazdowa zakończona pętlą do zawracania. Pojawią się zatoki postojowe dla pojazdów TAXI (5 stanowisk), zatoki dla autobusów komunikacji miejskiej, parkingi dla samochodów osobowych (135 stanowisk z nieograniczonym czasem postoju), zadaszony parking dla rowerów, stacja do naprawy rowerów, dwa zjazdy komunikujące projektowaną drogę wewnętrzna z ulicą Miast Partnerskich oraz drogę wewnętrzną z rondem Unii Europejskiej.

Przebudowa dworca autobusowego

Z kolei na dworcu autobusowym wykonawca zbuduje 12 peronów autobusów przeznaczonych do wsiadania pasażerów i 2 do wysiadania, a ponadto parking dla autobusów oczekujących na rozpoczęcie trasy (35 stanowisk), jezdnię i plac manewrowy umożliwiający korzystanie z peronów zatoki i parkingu dla autobusów, parkingi dla samochodów osobowych z nieograniczonym czasem postoju – 48 miejsc, zatokę postojową dla TAXI (5 stanowisk).

Powstaną także drogi wewnętrzne zapewniające możliwość korzystania z rzeczonych parkingów oraz ciągi pieszo-rowerowe i chodniki dla pieszych, gwarantujące ciągłość komunikacji pieszej i rowerowej terenów przy dworcu autobusowym z układem komunikacji pieszej i rowerowej występującej w pasach drogowych ulic ograniczających teren inwestycji. Ponadto, dla miłośników jednośladów przewidziano udogodnienie w postaci zadaszonego parkingu. Zadaszenie obejmie także obszar dworca autobusowego. Dodatkowo przebudowane zostanie wyjście z budynku głównego dworca.

Warunki przetargu

Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do dnia 5 marca, kiedy też nastąpi otwarcie ofert. MZDiK wybierze najlepszą z nich kierując się ceną (waga 60%), okresem rękojmi za wady i gwarancją jakości na wykonane roboty budowlane (waga 30%), a także okresem rękojmi za wady i gwarancją jakości urządzeń biletomatów i elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej (waga 10%). Minimalny czas gwarancji udzielonej na wykonane na roboty budowlane to 60 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
MZDiK Kalisz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....