TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jeden e-bilet dla Pomorza. Ruszają testy!
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.09.2018 21:46:44
Jeden e-bilet dla Pomorza. Ruszają testy! fot. Fot. Aleksander Olszak

Jeden elektroniczny biletu dla całego województwa pomorskiego coraz bliżej. 6 września miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej testów wspólnego systemu poboru opłat.

Już we wrześniu w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku i Starogardzie Gdańskim do pojazdów komunikacji miejskiej i regionalnej wsiądą testerzy. Będą sprawdzać jak działają kasowniki, karty i aplikacje dla pasażerów. Testy dotyczyć będą też podróży promem do Karlskrony i regionu Blekinge.

Umowa pomiędzy spółką Innobaltica, która odpowiada za prace związane ze wspólnym systemem poboru opłat, a przedstawicielami samorządu województwa pomorskiego oraz lokalnych samorządów i organizatorów transportu zbiorowego została podpisa nadzisiaj, podczas seminarium poświęconego wzorcom dla współczesnego transportu publicznego.

Wiele lat prac

Prace nad uruchomieniem tak zwanego wspólnego biletu trwały kilkanaście lat. – Na ten dzień czekaliśmy długo. Podpisana dziś umowa oznacza, że wkraczamy w zupełnie nowy etap – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Integracja transportu to jeden z priorytetów samorządu województwa pomorskiego. – Nie działamy w próżni. Transport należy integrować, nie tylko na poziomie województwa, ale musimy działać szerzej w przestrzeni międzynarodowej. System, który wraz z partnerami z basenu Morza Bałtyckiego wprowadzamy, będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie – zaznaczył marszałek Stuk.

Testerzy wsiądą do pojazdów

Testy systemu rozpoczną się jeszcze we wrześniu. Będą prowadzone w: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

– To przełomowy moment. Będziemy sprawdzać jak system będzie się zachowywać w praktyce – powiedział Krzysztof Rudziński, prezes zarządu spółki Innobaltica.

Testy mają przyzwyczaić podróżnych do nowej technologii. Pomogą również ustalić, czy dane są bezpieczne oraz czy system łączności działa bez przeszkód.

– Można powiedzieć, że nasze dziecko, jakim jest system wspólnego poboru opłat poszedł do szkoły. Będzie się uczyć, przetwarzać i analizować autentyczne dane, pochodzące od testerów. Dowiemy się również, czy przygotowane oprogramowanie jest przyjazne i intuicyjne – wyjaśnił Rudziński.

Testy potrwają około roku.

Jak przetestują?

Pojazdy komunikacji publicznej zostaną oznakowane kodami QR. Podobne oznaczenia znajdą się na przestankach kolejowych pomiędzy Gdańskiem a Kartuzami. Co ważne, na razie system nie będzie posiadać modułu sprzedaży biletów. Testy będą prowadzić specjalnie przeszkolone osoby. Testerzy zostaną podzieleni na trzy grupy.

Pierwsza będzie miała do realizacji wyznaczone scenariusze podróży np. z przesiadkami pomiędzy konkretnymi pojazdami czy na konkretnej trasie. Zadaniem drugiej będzie sprawdzenie, jak system zachowywać się będzie przy zwykłych codziennych przejazdach.

Ostatnią grupę stanowić będą osoby, których zadaniem będzie sprawdzenie, jak system zachowa się przy podróżach międzynarodowych z Polski do Szwecji


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Pomorze
Innobaltica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....