TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jaworzno podnosi ceny biletów. Bilet Roczny za 240 zł
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.08.2020 12:00:51
Jaworzno podnosi ceny biletów. Bilet Roczny za 240 zł; fot. UM Jaworzno

Od 1 września 2020 r. za przejazd autobusami PKM Jaworzno zapłacimy więcej.

-"Zmianie ulegną ceny każdego rodzaju biletu, jednak wciąż zostaną zachowane atrakcyjne oferty dla pasażerów, takie jak bilet roczny czy cieszące się popularnością bilety dzienne. Mimo, że ich ceny wzrosną, to wciąż będą stanowić one bardzo atrakcyjną propozycję dla pasażerów - informuje jaworznicki magistrat.

Ciężki czas

Ostatnie miesiące nie były korzystne dla komunikacji publicznej, zresztą nie tylko w Jaworznie. W związku ze stanem epidemii, coraz więcej osób dysponujących własnym samochodem zrezygnowało z jazdy autobusem, wybierając transport indywidualny. Z prostego rachunku wynika, że mniejsza liczba pasażerów przełożyła się na niższe dochody przewoźnika. Warto zauważyć, że w niektórych miastach ceny biletów za przejazd autobusami już wcześniej poszybowały w górę.

-"Przedmiotem długich analiz było to, czy należy w ogóle utrzymać tak atrakcyjny w formie i cenie bilet okresowy, zwłaszcza roczny. Okres ostatnich paru miesięcy nie był zbyt dobrym czasem dla komunikacji zbiorowej, nie tylko w Jaworznie, ale też w innych miastach - mówi Paweł Bednarek, dyrektor MZDiM Jaworzno, jednostki miejskiej, która w imieniu Gminy pełni rolę organizatora transportu publicznego. - Jednak przeważyła chęć i zamiar kontynuowania długoterminowego związania pasażerów, czy szerzej mieszkańców Jaworzna, z naszą komunikacją publiczną. A nic lepiej, poza samą jakością coraz nowszego taboru, nie zachęca do wyboru oferty jaworznickiego PKM niż prosty i atrakcyjny w formie i cenie bilet – dodaje dyrektor MZDiM. - Dlatego też, pomimo konieczności niewielkiej w sumie jak na bilet ważny przez 365 dni podwyżce ceny, zasadniczy schemat Taryfy Biletowej zostaje utrzymany - podkreśla.

Nowe ceny

Od 1 września 2020 r. normalny bilet roczny będzie kosztował 240 zł (wzrost ceny o 60 zł), natomiast ulgowy - 120 zł (wzrost ceny o 30 zł).

Bilet ulgowy będzie o połowę tańszy. Cena ta, choć wyższa, wciąż jest atrakcyjną ofertą, biorąc pod uwagę możliwość podróżowania bez ograniczeń czasowych na wszystkich liniach PKM Jaworzno.

Bilet 7-dniowy to wg nowej taryfy koszt 30 zł, 30-dniowy - 80 zł, 90-dniowy - 120 zł, półroczny - 160 zł. Podane ceny dotyczą biletów normalnych, te ulgowe będą o połowę tańsze. Bilety czasowe na okaziciela też podrożeją - dzienny z 5 zł na 6 zł (w przypadku biletu ulgowego - 3 zł), 7-dniowy na okaziciela z 30 zł na 35 zł (w przypadku ulgi - 17,50 zł).

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej sporadycznie mają możliwość zakupu jednorazowego biletu lub skorzystania z elektronicznej portmonetki na Jaworznickiej Karcie Miejskiej. Druga opcja wychodzi korzystniej. Poniżej zamieszczamy tabelkę z porównaniem cen według nowej taryfy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....