TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jaworzno podnosi ceny biletów
- Opublikowano: 24.03.2011 23:38:58
Jaworzno podnosi ceny biletów

Od 1 kwietnia br. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej planuje wprowadzenie nowych cen biletów. Zmiany spowodowane są przede wszystkim wzrostem cen paliw, nową stawką podatku VAT, a także inflacją. To pierwsza od trzech lat podwyżka. Mimo to bilety w Jaworznie i tak nadal będą najtańsze w regionie. Przygotowany projekt zmian zakłada, że ceny biletów - w zależności od taryfy - wzrosną od 7 do 15 procent. Dla przykładu cena biletu jednorazowego uprawniającego do przejazdu na terenie Jaworzna, zakupionego u kierowcy, jak również przy użyciu karty miejskiej wzrośnie tylko o 20 groszy. Z kolei cena biletu miesięcznego, który upoważnia do korzystania ze wszystkich linii na terenie miasta wzrośnie o 6 złotych. –„Najmniej wzrost cen odczują stali pasażerowie komunikacji, którzy korzystają z biletu okresowego zakupionego na trzy miesiące”- wyjaśnia Paweł Bednarek, zastępca dyrektora ds. transportu i inżynierii ruchu Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Ceny biletów w Jaworznie ostatni raz zmieniono trzy lata temu, w połowie 2008 roku. W tym czasie inflacja wyniosła ponad 10 procent, a ceny paliw wzrosły o ponad 17 procent. Kolejnym elementem mającym wpływ na podwyżkę cen biletów jest podniesiona od stycznia tego roku stawka podatku VAT. –„Pomimo planowanej podwyżki bilety w Jaworznie będą nadal najtańsze w regionie”- dodaje Paweł Bednarek. Bilet jednorazowy kupowany u kierowcy na przejazd w obrębie naszego miasta będzie kosztował 2,60 zł, a dla korzystających z Jaworznickiej Karty Miejskiej - zaledwie 1,50 zł. Bilet na trasę Jaworzno-Chrzanów, Jaworzno-Mysłowice lub Jaworzno-Sosnowiec - u kierowcy 3,40 zł, a z kartą miejską tylko 2,20 zł. Bilet z Jaworzna do Katowic - 4,40 zł u kierowcy i 3,30 zł dla korzystających z elektronicznej portmonetki. Dla porównania w KZK GOP za przejazd na terenie jednego miasta trzeba zapłacić 2,60 zł, dwóch miast - 3 zł, trzech i więcej miast - 4 zł. Zanim nowa taryfa biletowa wejdzie w życie, na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni przegłosują uchwałę w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe środkami komunikacji zbiorowej wykonywane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Nowe ceny biletów zaczną obowiązywać od 1 kwietnia br.
I na koniec dobra informacja - aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z komunikacji miejskiej, w najbliższym czasie zostanie wprowadzona nowa usługa. Teraz jaworznianie będą mieli możliwość zapłaty za przejazd maksymalnie czterech osób za pomocą jednej imiennej Karty Miejskiej. Będzie to możliwe poprzez kolejne logowanie karty w kasowniku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
Jaworzno
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....