TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jastrzębie-Zdrój: ruszył e-bilet
MZK JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - Opublikowano: 04.05.2015 20:34:48 2 komentarze
Jastrzębie-Zdrój: ruszył e-bilet

4 maja w sieci MZK Jastrzębie-Zdrój ruszył system e-bilet.

Korzystając z  karty e-biletu, należy niezależnie od rodzaju zakodowanego na niej biletu (bilet okresowy lub elektroniczna portmonetka) przy wejściu do autobusu zbliżyć kartę do któregokolwiek  kasownika  w autobusie w celu zarejestrowania przejazdu.

W przypadku elektronicznej portmonetki (e-karty biletów jednorazowych) kartę należy powtórnie zbliżyć do kasownika przy wysiadaniu z autobusu. Czynność ta pozwoli na zwrócenie nadwyżki zapłaconej za przejazd - przy wsiadaniu bowiem System pobiera maksymalną opłatę za przejazd, którą przy wysiadaniu redukuje w zależności od długości przejechanego odcinka. Szczegóły na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com w zakładce e-bilet.

Wniosek o wydanie e-karty można składać w Biurze Obsługi Klienta (BOK) - ul. Przemysłowa 1, Jastrzębie-Zdrój  - osobiście, poprzez pocztę lub elektronicznie ze strony www.e-biletmzkjastrzebie.com. W związku z koniecznością personalizacji e-biletów okresowych wydawanie oraz sprzedaż będzie się odbywać wyłącznie w BOKu Związku oraz w urzędach miasta w Rydułtowach i Czerwionce-Leszczynach oraz w punkcie sprzedaży biletów na dworcu autobusowym w Wodzisławiu Śląskim.

Do końca czerwca bieżącego roku obowiązywać będą jeszcze wszystkie rodzaje biletów papierowych łącznie z możliwością ich zakupu w dotychczasowych miejscach dystrybucji. Wciąż dostępne będą bilety sprzedawane przez kierowców autobusów. Będą one w formie papierowej, lecz coraz częściej będą pojawiać się bilety drukowane z bileterki kierowcy przeznaczone na konkretny kurs, zastępując bilety sprzedawane z ?bloczka?. Cenniki biletów obowiązujących w tym przejściowym okresie dostępne są już w autobusach, na przystankach oraz na stronie internetowej.  

Działają już także elektroniczne tablice na przystankach autobusowych, wyświetlające czas przyjazdu autobusów kolejnych linii. W ostatnim wierszu tablicy, przeznaczonym do wyświetlania specjalnych komunikatów, pojawia się obecnie tekst informujący o testowaniu systemu informacji pasażerskiej. Wkrótce zostanie zastąpiony istotnymi informacjami o funkcjonowaniu komunikacji.

Kilkukrotnie wykorzystano już materiał zarejestrowany przez monitoring działający we wszystkich autobusach. Współpraca przewoźników ze służbami MZK oraz policją znacznie poprawiła bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskie.

Wszystkie elementy Systemu będą w pełni funkcjonowały w drugiej połowie tego roku. MZK planuje instalację kolejnych tablic przystankowych oraz rozszerzyć sieć punktów doładowujących karty e-biletu na terenie poszczególnych gmin.

Projekt pod nazwą Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi ostatecznie zakończy się w grudniu tego roku po ostatecznym rozliczeniu finansowym tego zadania. Jest współfinansowany ze środków unijnych oraz wkładu własnego gmin.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Jastrzębie-Zdrój
Jastrzębie-Zdrój
e-bilet
SIP
bilety
  • Slazak – 07.05.2015

    a jak tam SKUP? juz sie projekt zwija czy nadal dogorywa?wstyd KZK GOP, wielki wstyd

  • Anna Z. – 25.03.2016

    te e-bilety kradną .mam bilet ulgowy a już dwukrotnie pobrano mi za normalny.no i co ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....