TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jak zachować się w komunikacji miejskiej? MPK Wrocław uczy [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.04.2018 11:36:45 1 komentarz
Jak zachować się w komunikacji miejskiej? MPK Wrocław uczy [FILM]

Postać Maksa i jego nowa życiowa postawa stały się inspiracją dla nowej akcji MPK Wrocław pod nazwą "W MPK obczaję dobre obyczaje".

Bo czyż korzystanie z publicznego transportu, czyli przejście z poziomu "ja"/"moje" na "my"/"nasze", nie jest świetną okazją do promowania pożądanych zachowań i wyrabiania nowych nawyków?

Maks niedawno przesiadł się z własnego samochodu do wrocławskiej komunikacji miejskiej. Powodów miał wiele – chciał zaoszczędzić pieniądze i czas tracony codziennie na szukanie parkingu, mieć realny wpływ na ograniczenie korków i zanieczyszczenia powietrza, czy wreszcie zacząć zażywać aktywności fizycznej chociażby w drodze na przystanek.

Z tramwajami i autobusami miał dotychczas do czynienia sporadycznie, przez ostatnie lata cenił sobie wygodę własnego samochodu. W nim słuchał głośno muzyki (i czasem głośno śpiewał), jadł, śmiecił i do woli sterował klimatyzacją i ogrzewaniem. Zupełnie jak we własnym domu.

- MPK porusza temat obyczajów w transporcie już nie pierwszy raz. Każda kolejna okazja jest dla nas dobra, żeby informować i edukować naszych pasażerów. Tematy się powtarzają, ale przecież zmieniają się ludzie korzystający z MPK, dla których nie zawsze zasady obowiązujące w transporcie zbiorowym są oczywiste. Tu chodzi o poprawę komfortu i wzajemne zrozumienie między pasażerami, ale też między pasażerami a kierującym – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK.

Podróż komunikacją zbiorową to lekcja empatii, a także szacunku dla wspólnej własności, jaką niewątpliwie jest tramwaj czy autobus. Co można we własnym samochodzie, niekoniecznie wypada, jeśli przemieszczamy się po mieście razem z innymi osobami. W końcu każda z tych osób ma własne potrzeby, odczucia i swój punkt widzenia.

Chcemy posłuchać muzyki? To oczywiście dozwolone, ale ważne, żeby używać słuchawek, by nie przeszkadzać innym. Niektórzy po prostu po całym dniu pracy mają chęć na chwilę spokoju. Podobnie wiele rozmów telefonicznych można odłożyć do momentu wyjścia z tramwaju.

Jedziemy z psem? Bardzo dobrze, nie zapomnijmy jednak o kagańcu i smyczy. Niektórzy po prostu boją się psów, a i zdarza się, że nawet najłagodnieszy pupil zachowuje się inaczej niż zwykle w niecodziennym dla siebie otoczeniu.

Ustępowanie miejsca osobom starszym czy ciężarnym kobietom to nie przymus, ale tak nakazuje dobre wychowanie i troska o bezpieczeństwo pasażerów o szczególnych potrzebach. Takie tematy można mnożyć – opieranie nóg na fotelach, kładzenie toreb na miejscach do siedzenia, zdejmowanie plecaka z ramion, czy umożliwienie opuszczenia pojazdu przez wysiadających.

Nowa akcja MPK to cykl krótkich animacji narysowanych prostą kreską i z użyciem powszechnie stosowanych emotikonów, które wyraźnie opisują emocje bohaterów. Grafika nawiązuje do środków przekazu, jakimi posługują się młodzi ludzie. Maks pozna w kolejnych odcinkach nie tylko zwyczaje panujące w komunikacji miejskiej, a przede wszystkim powody, dla których takie zasady są stosowane. Bo nie sztuką jest powiedzieć "nie śmieć", ale wyjaśnić, czym śmiecenie może skutkować i jakie korzyści osiągniemy z poszanowania danej zasady.

Spoty będą wyświetlane na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej i w mediach społecznościowych. Premiera każdego odcinka zaplanowana jest co 2 tygodnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
  • czyngis – 12.04.2018

    ^to fakt, to dość uniwersalny temat, niemniej dobrze, że Wrocław działa w tym względzie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....