TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jak korzystać z darmowej komunikacji w Częstochowie? – poradnik
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.10.2017 10:01:44
Jak korzystać z darmowej komunikacji w Częstochowie? – poradnik

Od 1 października dzieci w wieku od 0-6 oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zameldowani w Częstochowie (i uczęszczający do częstochowskich szkół) mogą korzystać z nielimitowanych, darmowych przejazdów komunikacja miejską (MPK w Częstochowie).

W październiku zainteresowane osoby mogą korzystać z udogodnienia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej (przedszkolaki za oświadczeniem słownym podróżującego z dzieckiem, dorosłego opiekuna). Do korzystania z ulg po okresie przejściowym, który obowiązuje w październiku, uprawniać będą już tylko zasilone darmowymi doładowaniami bilety elektroniczne. Zasilenie należy ponawiać co 90 dni.

Jak wyrobić i zasilić taki bilet dla naszego dziecka?

· Jeśli uczeń posiada już imienny bilet elektroniczny, to rodzic/opiekun prawny dziecka powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i zasilić ten bilet elektroniczny darmowym doładowaniem uprzednio wypełniając gotowy na miejscu druk oświadczenia (obecność dziecka nie jest konieczna, rodzic ze sobą powinien jedynie zabrać własny dokument tożsamości oraz ważną legitymację szkolną dziecka. Rodzic oświadczenie składa jednorazowo, a w późniejszym czasie dziecko może doładowywać swój bilet elektroniczny samodzielnie).

· Jeśli uczeń nie posiada imiennego biletu elektronicznego, to rodzic/opiekun prawny dziecka powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i złożyć wniosek o wydanie dla dziecka biletu elektronicznego. Wniosek składa się wraz z oświadczeniem – proste druki obu pism są gotowe do wypełnienia na miejscu (obecność dziecka nie jest konieczna, rodzic ze sobą powinien jedynie zabrać własny dokument tożsamości oraz ważną legitymację szkolną dziecka. Rodzic oświadczenie składa jednorazowo, a w późniejszym czasie dziecko może doładowywać sobie bilet elektroniczny samodzielnie)

· Rodzic wnioskuje o bilet elektroniczny dla dziecka:

- imienny ze zdjęciem dziecka (wówczas w przypadku kontroli dziecko nie musi okazywać legitymacji szkolnej potwierdzającej tożsamość)

- imienny bez zdjęcia dziecka (wówczas w przypadku kontroli dziecko będzie zobowiązane okazywać legitymację szkolną potwierdzającą tożsamość).

· Powyższych formalności może dokonać inna osoba dorosła w imieniu rodzica/opiekuna prawnego. Wówczas osoba trzecia okazuje się podczas wizyty w jednym z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta: podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego upoważnieniem do wykonania wspomnianych czynności oraz dokumentem tożsamości rodzica/opiekuna prawnego i własnym.

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży w Częstochowie zostały wprowadzone w drodze Zarządzenia Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka. Inicjatywa ta wpisuje się w Program "Lepsza Komunikacja w Częstochowie". Ulgi zostały wprowadzone pilotażowo na czas od 1.10.2017r. do 31.12.2018r.

Szereg potrzebnych informacji znajdziecie także w poniższym linku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
bilet
ulga
bezpłatna komunikacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....