TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z wózkiem - poradnik dla mam
MPK POZNAŃ - Opublikowano: 07.02.2013 13:29:49
Jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z wózkiem - poradnik dla mam

Wszystkim rodzicom, którzy chcą ze swym maluchem bezpiecznie podróżować tramwajem czy autobusem, MPK Poznań proponuje lekcję, której tematem jest bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z wózkiem. To następny etap kampanii na rzecz bezpieczeństwa.

Na stronie internetowej przewoźnika w zakładce „Mamy miejsce”–specjalnie dla mam, ale i ojców, którzy tramwajem czy autobusem chcą ze swym dzieckiem podróżować bezpiecznie przygotowano porady. Jest tam „Przewodnik dla mam”i cyklicznie pojawiające się wskazówki, jak poruszać się środkami komunikacji miejskiej, by korzystać z jej udogodnień i jeździć bez ryzyka. W ramach tej kampanii MPK udzielało już rad, którymi drzwiami najlepiej do pojazdu z wózkiem wejść, by nie towarzyszyły panika i stres. W niskopodłogowych autobusach MPK nie jest to zwykle problemem. Kłopoty mogą pojawić się gdy na trasie pojawi się wysokopodłogowy tramwaj, a takich we flocie MPK jest jeszcze niestety wiele.

W pojazdach MPK jest specjalne miejsce do ulokowania wózka. I to w kampanii  był następny temat na kursie wiedzy praktycznej. Po testach, które przeprowadzano wspólnie z naukowcami z Politechniki Poznańskiej i strażakami ze Szkoły Aspirantów poznańskiej PSP, wskazano jak najbezpieczniej ustawić w tramwaju wózek głęboki a jak ulokować spacerówkę.

Na życzenie przyszłych i obecnych mam MPK permanentnie przypomina na stronie internetowej, że kobietom w ciąży należy ustąpić miejsce i trzeba pomóc kobiecie pchającej wózek. W każdym tramwaju i autobusie jest specjalne siedzenie oznaczone piktogramem Gdy jest zajęte, starajmy się pomóc, ustąpmy im własne miejsce. Podróż w ciąży albo z maluchem nie jest dla kobiety łatwa, a życzliwy gest to elementarz pasażera, któremu nie brak kultury osobistej.

Tym razem w ramach kursu wiedzy praktycznej adresowanego do rodziców podróżujących z dzieckiem –lekcja prawidłowego wsiadania i wysiadania z wózkiem.

Sprawa wcale nie jest taka oczywista, bo jak wynika z napływających do MPK sygnałów i obserwacji, wielu rodziców wyprowadza z pojazdu wózek przodem, a potem dopiero go opuszcza. Problemy są też z bezpiecznym wsiadaniem. Niewłaściwa kolejność w tym przemieszczaniu się, może okazać się wielce niefortunna.

O tym jak najbezpieczniej wprowadzić i wyprowadzić wózek z pojazdu MPK informuje nie tylko na stronie internetowej. Kampania prowadzona jest również w pojazdach. Na jej użytek w kilkuset poznańskich tramwajach i autobusach pojawiły się specjalne plakaty, które w prostej formie graficznej obrazują jak najlepiej zachować się podróżując z wózkiem, by uniknąć niepotrzebnego ryzyka.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Poznań
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....