TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Intel łączy planner Moovit z autonomią Mobileye
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.05.2020 12:30:15
Intel połączy planner Moovit z autonomią Mobileye

Amerykański koncern za 900 mln dolarów kupił izraelską spółkę Moovit i należącą do niej aplikację mobilną do planowania podróży z wykorzystaniem transportu publicznego.

Z jej pomocą chce do 2022 r. rozwinąć sieć autonomicznych taksówek.

Robototaksówki na żądanie

Jak zapowiedział Intel, Moovit pozostanie niezależną firmą, ale stworzona przez nią technologia i zgromadzone przez nią dotychczas dane użytkowników zintegrowane zostaną z inną należącą do koncernu spółką, Mobileye, specjalizującą się w technologii autonomicznej jazdy. Intel liczy na to, że połączenie rozwiązać wypracowanych przez obie firmy pozwoli mu rozwinąć do 2022 r. prężnie działającą sieć tzw. robotaksówek na żądanie. Według planów, pierwsze autonomiczne taksówki miałaby wyjechać na ulice m.in. w Izraelu, Francji i Korei Południowej. Na początku miałaby to być niewielka flota, chociaż Intel już szacuje, że do 2030 r. rynek robotaksówek wart byłby nawet 160 mld dolarów.

Dzięki fuzji z Mobileye, za pośrednictwem platformy Moovit użytkownicy otrzymywaliby informacje w czasie rzeczywistym o dostępności autonomicznych taksówek w ich okolicy, mogliby je również zamówić przez aplikację mobilną. Dzisiaj oferowana przez Moovit bezpłatna aplikacja chętnie wykorzystywana jest przez mieszkańców i turystów, bo pozwala na nawigację i planowanie podróży transportem publicznym, w tym pociągami i autobusami, ale także np. rowerem. Ponadto, w obliczu pandemii Covid-19 producent jeszcze w kwietniu rozszerzył funkcjonalność oprogramowania o tzw. transport awaryjny, czyli informacje dotyczące przewozów na żądanie. Z programu Moovit korzysta ponad 750 mln użytkowników ze 100 krajów na świecie.

Transportowy start up

Moovit rozpoczął działalność w 2011 r. Od tej pory spółce udało się zabrać 133 mln dolarów od inwestorów, takich jak BMW iVentures i Sequoia Capital. Od początku jednym z udziałowców izraelskiej firmy był również Intel Capital, który posiadał 7 proc. akcji spółki, te wycenione zostały na 60 mln dolarów. Żeby stać się właścicielem całości, koncern musiał dopłacić 840 mln dolarów.

To nie jedyna duża inwestycja Intela w Izraelu: w 2017 r. za 15,3 mld dolarów nabył wspomnianą już izraelską firmę Mobileye, a w grudniu 2019 r. za 2 mld dolarów spółkę Habana Labs opracowującą rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fuzja
apka
Intel
Moovit
Mobileye

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....