TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

IMS policzy pasażerów w Łodzi
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.05.2018 10:35:50
IMS policzy pasażerów w Łodzi; fot_radek_jozwiak

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi rozstrzygnął przetarg i udzielił zamówienia na przeprowadzanie badań potoków pasażerskich na wybranych dziennych i nocnych liniach komunikacyjnych na terenie aglomeracji łódzkiej.

Jako najkorzystniejsza została wybrana jedyna oferta złożona w przetargu, tj. International Management Services Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie. Umowa ze spółką jest już podpisana.

Zamówienie zostanie wykonane za cenę 611 654,40 PLN brutto. To trochę więcej niż planował wcześniej zamawiający. Kwota przygotowana przez ZDiT na to zadanie wynosiła 538 051,20 PLN. Mimo wszystko znalazły się dodatkowe finanse na akceptację oferty.

Badania potoków pasażerskich będą prowadzone do dnia 21 czerwca, z wyłączeniem okresu od 31 maja do 3 czerwca. Z kolei przekazanie wyników przeprowadzonych obserwacji oraz analizy pomiarów do ZDiT ma nastąpić do dnia 16 lipca. Końcowy termin wykonania umowy (odbiór) wraz z przekazaniem opracowania ustalono do dnia 30 lipca.

Obserwacje, badania, analiza

Opracowanie badań potoków zostanie przeprowadzone na podstawie obserwacji. Zadaniem wykonawcy jest przeprowadzenie całodobowych badań (zarówno w dni robocze, jak i soboty oraz niedziele) marketingowych popytu na wybranych dziennych i nocnych liniach komunikacyjnych, polegających na określeniu liczby osób wsiadających, wysiadających oraz pozostających w pojeździe przy uwzględnieniu wszystkich przystanków badanych linii na zasadzie obserwacji i notowania liczby pasażerów korzystających z linii. International Management Services sprawuje nadzór merytoryczny i kontrolę prawidłowości pracy obserwatorów. Skutkiem dokonanych obserwacji będą zestawienia ich wyników sporządzone dla każdej badanej linii komunikacyjnej. Oprócz tego mają zostać wykonane analizy pomiarów napełnień w oparciu o uzyskane wyniki badań oraz odległości międzyprzystankowe. W zakres pomiarów napełnień wchodzi:

- określenie podaży usług przewozowych z uwzględnieniem gabarytów poszczególnych pojazdów w odniesieniu do przyjętej pojemności przestrzeni pasażerskiej pojazdów,

- wyliczenie wskaźników takich jak np.: maksymalna/minimalna liczba pasażerów przewiezionych w kursie, maksymalny potok międzyprzystankowy w kursie, maksymalna liczba pasażerów przewiezionych na kilometr, maksymalne procentowe wykorzystanie miejsc w pojeździe itp.,

- określenie popytu na przewozy dla danych linii komunikacyjnych,

- określenie częstotliwości kursowania pojazdów dla badanych linii komunikacyjnych, w zależności od wykonanego pomiaru napełnienia pojazdów.

Zakres badań w wozogodzinach

Zakres badań obejmuje następującą liczbę wozogodzin, w podziale na poszczególny rodzaj taboru:

  • tramwaje 1 x Konstal 805 (1 obserwator) – około 744 wozogodzin, 2 x Konstal 805 (2 obserwatorów) – około 5 197 wozogodzin,

  • tramwaje PESA / Cityrunner (3 obserwatorów) – około 1 443 wozogodziny,

  • tramwaje Siemens / Duewag (3 obserwatorów) – około 1 237 wozogodzin,

  • autobusy przegubowe (2 obserwatorów) – około 304 wozogodziny,

  • autobusy solowe (1 obserwator) – około 11 wozogodzin.

Łącznie zatem zakres badań w trakcji tramwajowej i autobusowej wyniesie 8 936 wozogodzin. Liczba wozogodzin może ulec zmianie nie więcej jednak niż o 5% od całości zamówienia.

Obowiązki obserwatorów

Obserwatorzy są zobowiązani w chwili rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych kursów dla każdej badanej linii do skasowania tzw. kontrolek, przekazanych przez ZDiT i wpisania na nich numeru identyfikatora osoby przeprowadzającej pomiary. Powinni oni rejestrować liczbę wszystkich pasażerów wsiadających i wysiadających oraz pozostających w pojeździe przy uwzględnieniu wszystkich przystanków danej linii we wszystkich jej kursach.

Ponadto, muszą notować czas odjazdu pojazdu z każdego przystanku na trasie danej linii, po uprzedniej synchronizacji zegara z czasem widniejącym w pojeździe. Badania będą przeprowadzane w oparciu o rozkłady jazdy dostarczone przez ZDiT.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
badanie
ZDiT Łódź
IMS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....