TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

IGKM pyta o rekomendacje dla cmentarnej komunikacji
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.10.2020 14:00:52
IGKM pyta rekomendacje dla cmentarnej komunikacji ; fot. Policja

Jedna z najważniejszych dat w transportowym kalendarzu to 1 listopada, kiedy autobusy i tramwaje notują rekordowe zainteresowanie.

W sytuacji pandemii potrzebujemy jednak tutaj dodatkowych środków ostrożności.

Będzie odpowiedź ?

Dlatego 9 października Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej wysłała pismo do Ministra Zdrowia (z kopią do Ministra Infrastruktury) z zapytaniem o dodatkowe wytyczne w sprawie komunikacyjnej obsługi cmentarzy 1 listopada.

Sytuacja epidemiczna staje się coraz trudniejsza, dlatego przydałyby się wytyczne GIS na szczeblu krajowym. I to jak najszybciej.

Przypomnijmy, że służby sanitarne "zauważyły" komunikację miejską w kontekście pandemii dopiero … pod koniec sierpnia, wydając pierwsze wytyczne - o czym pisaliśmy TUTAJ.

Dlatego jesteśmy sceptycznie nastawieni do rządowej odpowiedzi.

Ważna data

Od wielu lat corocznie, w związku z zamykaniem ulic dla ruchu samochodowego, w miastach organizowane są specjalne linie komunikacyjne, których zadaniem jest dowóz wzmożonej liczby pasażerów na lokalne cmentarze. Ze względu na masowy charakter przewozów w latach ubiegłych, nie wydaje się możliwe unikniecie przepełnień w pojazdach komunikacji miejskiej w tym właśnie okresie, nawet przy zniesieniu limitów pasażerów w pojazdach. Dotychczasowa praktyka uruchamiania wszystkich dostępnych pojazdów oraz zasobów ludzkich w ostatnim dniu października oraz pierwszych dniach listopada pokazuje, że nie jest możliwe dalsze zwiększenie podaży miejsc w pojazdach w stosunku do lat ubiegłych. Jednocześnie odejście od dotychczas praktykowanych zasad ograniczania ruchu samochodów indywidualnych w rejonie cmentarzy nie wchodzi w grę, gdyż doprowadzi do kompletnego paraliżu komunikacyjnego.

Dlatego w tej sytuacji IGKM, w imieniu organizatorów i operatorów komunikacji miejskiej z terenu całego kraju, zwróciła się z pilnym wnioskiem o wydanie rekomendacji dotyczących obsługi ruchu cmentarnego związanego z okresem Wszystkich Świętych oraz Zaduszek w dniach 31 października-02 listopada br.

-"Oczekujemy wydania, z odpowiednim wyprzedzeniem, decyzji na szczeblu rządowym implikujących możliwe scenariusze przygotowania się przez transport publiczny do szczytu odwiedzin na cmentarzach – pisze do Ministerstwa Zdrowia - Dorota Kacprzyk, prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. - Z jednej strony może to nastąpić to w postaci uchylenia limitów pojemności w środkach transportu publicznego, do czego najprawdopodobniej i tak dojdzie, w sposób niekontrolowany lub w postaci formalnego ograniczenia mobilności obywateli kraju lub ograniczenia wizyt na cmentarzach. Pozostają również "miękkie" sposoby oddziaływania na opinię społeczną w postaci kampanii typu "zostań w domu", co jak pokazuje jednak dotychczasowe doświadczenie, niekoniecznie odniesie pożądany skutek."
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
rząd
IGKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....