TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

I jeszcze o budżecie, tym razem w lubelskim
PAP kop/ drag/ tl/ PAP - Opublikowano: 31.12.2016 19:52:08
Lubelskie kupi 11 ezt-ów

Sejmik województwa lubelskiego przyjął w piątek budżet na 2017 r. Zaplanowano w nim dochody w wysokości 919,9 mln zł, zaś wydatki ? 984,4 mln zł. Ponad 40% wydatków przeznaczono na inwestycje, głównie drogowe.

Za przyjęciem budżetu głosowało 19 radnych PO i PSL, przeciw było 13 radnych PiS.

Deficyt w wysokości 64,5 mln zł będzie sfinansowany z wolnych środków w kwocie 35,8 mln zł oraz z kredytu ? 28,7 mln zł.

Marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podkreślił, że dochody budżetu w przyszłym roku będą na poziomie przewidywanego wykonania tegorocznego budżetu, natomiast wydatki ? wyższe. "To wynik zwiększenia środków na inwestycje, które w przyszłym osiągną poziom ponad 400 mln zł, czyli przeszło 40 proc. całego budżetu. Główną kategorią wydatków będą inwestycje drogowe, na które przeznaczymy 272 mln zł" ? powiedział Sosnowski.

Przewodniczący klubu radnych PiS Andrzej Pruszkowski powiedział, że jego klub nie poparł budżetu, ponieważ koalicja PO-PSL nie uwzględniła złożonych przez nich wniosków. "Żaden z wniosków złożonych przez radnych PiS do budżetu nie został uwzględniony. Uznaliśmy, że skoro nas się nie słucha, to zwalnia nas to od tego, żebyśmy popierali przedłożenia, które powstają wyłącznie w gronie większościowej koalicji" ? powiedział Pruszkowski.

Dodał, że radni PiS uznali budżet na przyszły rok za "bardzo słaby" i nierokujący przyśpieszenia rozwoju regionu. "Nasz region powinien rozwijać się szybciej niż inne, bo dzisiaj zajmujemy zwykle ostatnie lub jedno z ostatnich miejsc w różnego rodzaju rankingach. To nas nie satysfakcjonuje. Chcielibyśmy mieć do czynienia z budżetem dynamizującym rozwój gospodarczy, a ten budżet takim nie jest" ? podkreślił Pruszkowski.

Wydatki na inwestycje w przyszłorocznym budżecie roku wynieść mają 417 mln zł, w tym ponad 308 mln zł stanowiły będą fundusze unijne.

Ponad połowa wydatków budżetowych przeznaczona zostanie na sfinansowanie zadań w zakresie transportu. Inwestycje na drogach wojewódzkich pochłoną 272 mln zł. Zmodernizowane będą m.in. fragmenty dróg: nr 835 Lublin-Biłgoraj, nr 814 Radzyń Podlaski-Żminne, nr 829 Łucka-Biskupice, nr 815 Wisznice-Lubartów, nr 837 Piaski-Sitaniec oraz nr 846 Małochwiej Duży-Teratyn. Dotacje do przewozów kolejowych wyniosą 64,9 mln zł zaś do biletów autobusowych ? 44 mln zł.

Poziom zadłużenia na koniec przyszłego roku wynieść ma 690 mln zł, koszt obsługi długu to 22 mln zł. (PAP)


kop/ drag/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo lubelskie
budżet
deficyt
dotacja do przewozów kolejowych
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....