TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Hiszpania szykuje się na Wielkanoc: Zmasowane kontrole
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 06.04.2020 13:30:03
Hiszpania szykuje się na Wielkanoc: Zmasowane kontrole

Hiszpańska policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe i ludności w turystycznych miejscowościach.

W Wielkim Tygodniu większość Hiszpanów zwykle wyjeżdża, przede wszystkim w region Madrytu, na Teneryfę lub do Andaluzji. Ok. 80 proc. jedzie autem do rodziny lub przyjaciół, do drugiego domu, wynajętego domu czy hotelu - wynika z danych firmy TripAdvisor za 2019 r.

W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego, przemieszczanie się w celach turystycznych jest zabronione.

Co czeka Hiszpanów?

Podczas Wielkiego Tygodnia policja nasiliła kontrole, zwłaszcza na drogach wyjazdowych z dużych miast, aby nie dopuścić do nieuzasadnionych w czasie epidemii wyjazdów. Przemieszczanie się po kraju jest dozwolone tylko w nielicznych przypadkach, m.in. gdy chodzi o transport towarów czy powrót do głównego miejsca zamieszkania.

Już w ubiegły weekend hiszpańska Gwardia Cywilna nałożyła 3700 grzywien na kierowców, którzy wyjechali do swojego drugiego domu, często z całymi rodzinami - poinformował na telekonferencji szef sztabu Gwardii Cywilnej, gen. Jose Manuel Santiago. Za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się grożą kary w wysokości od 600 do 30 tys. euro, a niesubordynowani kierowcy są zmuszani do powrotu.

Na czas Wielkiego Tygodnia policja wprowadziła także wzmożone kontrole na dworcach kolejowych i autobusowych.

Hotelowa jednostka

Oprócz tego specjalna jednostka sprawdza rezerwacje internetowe mieszkań turystycznych i hoteli, czy nie są nielegalnie wynajmowane turystom - poinformował dziennik "ABC". Dwa tygodnie temu rząd nakazał zamknięcie wszystkich hoteli i obiektów noclegowych w kraju, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Niezależnie od akcji policji mieszkańcy wielu miejscowości turystycznych podejmuje samodzielne inicjatywy, aby nie wpuścić podróżujących.

W wielu wioskach w Andaluzji na południu kraju miejscowi ustawili na drogach wjazdowych i wyjazdowych posterunki kontrolne "anty-Covid-19". W miejscowościach Algodonales i Zahara de la Sierra koło Kadyksu miejscowe władze wprowadziły dekretem odcięcie dróg wjazdowych i ustanowiły kary za ich nieprzestrzeganie - poinformował "ABC".

W wielu gminach Tarragony (Katalonia) ludność zablokowała drogi płotami i zasiekami, a nawet usypała górki z piasku, aby nikt nie wjechał na plaże Costa Dorada i delty Ebro. W jednej z wiosek Kantabrii na północy kraju miejscowa ludność ustawiła na drodze wjazdowej ogromne bloki z betonu - pokazała TVE.

"Nie jest potrzebna policja - sprawa jest poważna i nikt nie chce, aby mieszkańcy, którzy przestrzegają kwarantanny, płacili za tych, którzy rozprzestrzeniają wirusa" - powiedzieli "ABC" mieszkańcy górskiej wioski Encinasola koło Huelvy.

W małych miejscowościach mieszka dużo osób starszych, dla których koronawirus jest szczególnie niebezpieczny - podkreślił dziennik.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
turystyka
Hiszpania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....