TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Hesja: ekspansja S-Bahn [FILM]
TransInfo, Tomasz Larczyński - Opublikowano: 05.03.2017 16:54:31 1 komentarz
Dreieichbahn dziś / fot. MdE, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0-DE

Rada Miasta Rödermark (Hesja, historycznie Elektorat Moguncji) rozważa rozpoczęcie wielkiej inwestycji kolejowej. Wszystkie frakcje w Radzie skłaniają się do przebudowy linii zwanej Dreieichbahn, jednotorowej i niezelektryfikowanej, w nową linię S-Bahn, dwutorową i zelektryfikowaną.

Dreieichbahn to historyczna nazwa linii 3653 i 3661 łączącej miasto Dreieich koło Frankfurtu nad Menem właśnie z Rödermark. Na obu końcach łączy się z istniejącymi liniami S-Bahn systemu regionu Ren-Men (S-Bahn Rhein-Main) prowadzącymi do Frankfurtu. Na poniższym filmie znajdziemy i tę linię, i całkiem znajomy nam tabor:

W niezbyt wielkim mieście Rödermark (27 tys. mieszk.) ważnym problemem są samochody, które blokują całą okolicę dworca. Są to mieszkańcy okolicznych miasteczek, takich jak Eppertshausen, Münster czy Dieburg, którzy w Rödermark przesiadają się na linię S1 do Frankfurtu (kursuje od 2003 r.). Liczba ludności w regionie rośnie z uwagi na suburbanizację okolic Frankfurtu. Stąd właśnie pomysł na udrożnienie Dreieichbahn i nawet dalej, czyli odcinka Buchschlag-Rödermark-Dieburg, skąd po magistrali pociągi będą jechały do Frankfurtu. Wprawdzie już obecnie w takiej relacji (Buchschlag-Rödermark-Dieburg-Frankfurt) SZT kursują, jednak "tylko" raz na godzinę i w mało atrakcyjnym czasie przejazdu (jakkolwiek byśmy z polskiej perspektywy oceniali takt godzinny, w wielu podmiejskich terenach będący nieosiągalnym marzeniem).

Przewodniczący lokalnego centrolewicowego ruchu Inna Lista (die Andere Liste) Stefan Gerl zachęcił wszystkie ugrupowania w Radzie, by rozpocząć przebudowę, używając hasła, "by tworzyć wizje, zamiast malutkiego" (Visionen statt Klein-Klein). Również samorządy Eppertshausens, Münsters czy Dieburgs chcą się przyłączyć. Dodatkowo Frankfurt rozważa wielką rozbudowę S-Bahn na zachód (projekt Regionaltangente West), która m. in. powiąże z S-Bahn wielkie lotnisko frankfurckie, a będzie przebiegała koło miasta Dreieich.

Jest to przykład na to, jaki potencjał drzemie w starych, jednotorowych liniach na obrzeżach aglomeracji. W Polsce możemy znaleźć dziesiątki takich "rokujących" miejsc.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
modernizacja
S-Bahn
  • kolejFAN – 12.03.2017

    Co do taboru na tej linii z załączonego filmiku wynika że LINKI pesy na ta trasę chyba nie wyjechały?? Widać desiro, witać vt, a nie widać pesy w ruchu na tamtym torze..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....