TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Hamryszczak: Polska Wschodnia zbliża się do półmetka
TransInfo,pl - Opublikowano: 27.09.2017 13:47:03
Hamryszczak: Polska Wschodnia zbliża się do półmetka

Do końca 2017 r. będzie wydana połowa unijnych pieniędzy dostępnych w programie Polska Wschodnia 2014-2020 - powiedział PAP wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. Jesienią będą podpisywane umowy dot. kolejnych dużych projektów drogowych.

Polska Wschodnia 2014-2020 z budżetem ponad 2 mld euro z UE jest programem dedykowanym pięciu regionom: podlaskiemu, warmińsko-mazurskiemu, lubelskiemu, podkarpackiemu i świętokrzyskiemu. To specjalny program przeznaczony na wyrównywanie szans rozwojowych tych regionów. Program jest następcą programu Rozwój Polski Wschodniej z lat 2007-2013.

Hamryszczak powiedział PAP podczas pobytu w Białymstoku w ostatnim tygodniu, że obecnie zakontraktowano ponad 40 proc. dostępnych w programie Polska Wschodnia pieniędzy, a to oznacza, że - jak to określił - do końca 2017 r. będzie to połowa alokacji. "Spokojnie zrealizujemy cel, który został przed nami postawiony" - mówił wiceminister rozwoju.

Hamryszczak poinformował, że do listopada będą podpisywanie kolejne umowy na budowy dróg oraz transport publiczny i projekty kolejowe. Dodał, że to "niezwykle istotne" inwestycje dla wschodniego makroregionu Polski, ale także przedsięwzięcia "wysokobudżetowe", które z jednej strony przyniosą konkretne korzyści mieszkańcom, a z drugiej podniosą stopień wykorzystania pieniędzy w programie.

Minister wskazał, że wiele wskazuje na to, iż najwięcej pieniędzy na drogi pozyska województwo podlaskie. Samorząd tego regionu i miasto Białystok zdobyły łącznie ok. 900 mln zł z tego programu z puli 2,2 mld zł na duże projekty drogowe i transportowe.

W Białymstoku np. dzięki 84,5 mln zł dotacji z Polski Wschodniej realizowany jest obecnie projekt obejmujący przebudowy ulic i zakup 20 niskoemisyjnych autobusów czy wprowadzenie systemu informacyjnego w obsłudze przewozów osób niepełnosprawnych. Drugi białostocki projekt (dotacja blisko 105,5 mln zł) to również modernizacje i przebudowy kilkunastu ulic oraz m.in. zakup kolejnych 40 nowoczesnych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej, zakup biletomatów mobilnych i stacjonarnych.

Z programu Polska Wschodnia miasto Białystok chce również zdobyć pieniądze na budowę tzw. intermodalnego węzła komunikacyjnego. W rejonie dworców PKP i PKS ma powstać centrum przesiadkowe, tunel pod torami PKP na potrzeby autobusów, pieszych i rowerzystów na przedłużeniu ul. Św. Rocha, przebudowę układu drogowego i skrzyżowań w okolicy, również zakup 20 autobusów miejskich. Wniosek jest w trakcie oceny. Miasto liczy na dotację w wysokości 134,7 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MR
POPW
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....