TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Grudziądz przebudowuje rozkład i taryfę. 4 zł za godzinę
ROZKŁAD, BILET, BUDŻET, GRUDZIĄDZ TransInfo.pl - Opublikowano: 17.07.2020 09:30:44
Grudziądz przebudowuje komunikację i zmienia taryfę; fot. MZK Grudziądz / FB

Kujawsko-pomorskie miasto przystąpiło do opracowania nowej siatki połączeń komunikacyjnych. Od 20 lipca planowane jest wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy, które wcześniej były poddane konsultacjom mieszkańców Grudziądza – o tym pisaliśmy w TransInfo.pl TUTAJ.

Mieszkańcy mieli możliwość odnieść się do wstępnego rozkładu jazdy, został on poddany konsultacjom. Uwagi przedstawione przez pasażerów zostały uwzględnione, w szczególności te dotyczące godzin dojazdów do pracy, które ponownie zostały skonsultowane z zakładami pracy, takimi jak m.in. Mr Garden, Muller czy szpital. Warto podkreślić, że miasto na bieżąco reaguje na sugestie kierowane ze strony największych pracodawców.

Podnieść sprzedaż biletów!

Aktualnie aż 70% kosztów funkcjonowania grudziądzkiej komunikacji miejskiej pokrywanych jest z budżetu miasta. W zaledwie 30% koszt przejazdów autobusów i tramwajów jest pokrywany ze sprzedaży biletów.

Grudziądz, idąc za przykładem innych miast, funkcjonalność i ekonomiczną racjonalność systemu oparł o węzły przesiadkowe, wokół których została zbudowana sieć połączeń. W związku z tym wprowadzony został korzystny dla pasażerów wieloprzejazdowy bilet 60-minutowy w cenie 4 zł, czyli niewiele droższy od biletu jednoprzejazdowego.

-"Wprowadzany bilet 60-minutowy umożliwi mieszkańcom korzystanie z systemu przesiadkowego bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za przejazd. Korzystający z biletu może poruszać się przez całą godzinę dowolnymi środkami komunikacji miejskiej. To główna zaleta tego rodzaju biletu przekonuje grudziądzki Urząd Miasta.

Kolejny plus to oczywiście reedukacja dysproporcji w systemie finansowania komunikacji, w którym największy ciężar ponosi gmina, a przychody z biletów są tak małe, miasto było zmuszone zmniejszyć częstotliwość kursowania linii, szczególnie w godzinach poza komunikacyjnym szczytem, a także w soboty i niedziele.

Zoptymalizować rozkład

Grudziądzkie węzły przesiadkowe to pętla "Tarpno", pętla "Rządz" oraz Al. 23 Stycznia, czyli są to miejscach, z których najczęściej korzystają pasażerowie. Teraz miasto oparło na nich nowy rozkład, stawiając na system przesiadkowy – kosztem połączeń bezpośrednich

-"Wprowadzenie systemu przesiadkowego spowoduje co prawda zniesienie niektórych bezpośrednich połączeń, jednak decyzja ta jest podyktowana z jednej strony tym aby linie się nie pokrywały, z drugiej zaś strony względami ekonomicznymi – informują urzędnicy.

I od razu ostrzegają: w najbliższym czasie mogą nastąpić utrudnienia dla pasażerów w postaci braku rozkładów jazdy na przystankach. Jest to związane z kompleksową wymianą rozkładów jazdy na nowe obowiązujące od 20 lipca br. Pod koniec tygodnia na przystankach mogą pojawić się już nowe rozkłady jazdy. Miasto apeluje o cierpliwość oraz zwrócenie uwagi na datę obowiązywania rozkładów jazdy.

Przypomnijmy, że obowiązujące rozkłady jazdy można sprawdzić na www.grudziadz.pl, www.transport.grudziadz.pl, www.mzk.grudziadz.pl oraz w aplikacjach telefonicznych.

Koniec umowy z Arrivą

W związku z wygaśnięciem umowy pomiędzy gminą-miastem Grudziądz a prywatnym przewoźnikiem Arriva od 20 lipca operatorem na wszystkich grudziądzkich liniach będzie Miejski Zakład Komunikacji.

-"Realizuję konsekwentnie politykę zmierzającą do maksymalnego wykorzystania potencjału spółek komunalnych dla mieszkańców i miasta – podkreśla prezydent Maciej Glamowski.

O rozstaniu z Arriva pisaliśmy już w InfoBusie TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....