TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Grudziądz i konferencja o komunikacji w mniejszych miastach
BIURO PREZYDENTA MIASTA GRUDZIĄDZA - Opublikowano: 27.04.2010 15:24:57
Grudziądz i konferencja o komunikacji w mniejszych miastach

22. kwietnia, w Grudziądzu na ogólnopolskiej konferencji poświęconej komunikacji publicznej w mniejszych miastach spotkali się specjaliści z zakresu komunikacji miejskiej, dyrektorzy i prezesi miejskich zakładów komunikacji, a także przedstawiciele samorządów i firm związanych z komunikacją miejską. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Grudziądza Robert Malinowski, wiceprezydent Marek Sikora, Tomasz Rochowicz, prezes Veolia Transport Sp. z o.o., Paweł Maniszewski, prezes MZK Sp. z o.o., prof. dr hab. Olgierd Wyszomirski, Valker Müller, Marcin Gromadzki, dr inż. Wojciech Ulatowski oraz Teresa Kleczewska, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego.

 

–„Ponad 2 lata temu przystąpiliśmy do wprowadzania gruntownych zmian w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Grudziądzu. Nasze działania rozpoczęliśmy od przygotowania diagnozy, która wskazała nam rozwiązania m.in. z zakresu układu komunikacyjnego, rozkładów jazdy, wprowadzenia na rynek nowego przewoźnika, wozo-kilometrów i kontroli biletów. Cieszę się, że dziś przyjechaliście Państwo do Grudziądza, by rozmawiać o naszych rozwiązaniach, wdrożonych systemach i efektach, które uzyskaliśmy”–mówił prezydent Robert Malinowski.
Pomysł na zorganizowanie konferencji w Grudziądzu zrodził się podczas ubiegłorocznych targów komunikacji miejskiej w Kielcach. Do tej pory wszystkie kongresy i konferencje komunikacyjne były adresowane do przedstawicieli dużych miast i aglomeracji, nie uwzględniano na nich problemów i rozwiązań komunikacyjnych miast średniej wielkości. Na dzisiejszej konferencji mówiono o innowacyjnych rozwiązaniach komunikacji miejskiej w Grudziądzu, koncepcji restrukturyzacji, uprzywilejowania komunikacji miejskiej, jako sposobu na skuteczne i ekologiczne kształtowanie ruchu miejskiego, poruszono również kwestie oceny rozwiązań w zakresie komunikacji miejskiej w Grudziądzu z punktu widzenia operatora, czyli Veolii Transport i MZK oraz zajmowano się nowoczesnymi systemami sterowania ruchem tramwajowym.
- „Kiedy w 2007 r. przedstawiliśmy władzom samorządowym w Grudziądzu diagnozę eksploatacyjno-ekonomiczną i koncepcję restrukturyzacji komunikacji miejskiej wiedzieliśmy, że jest to trudne zadanie. Dziś muszę pogratulować odwagi i determinacji we wdrażaniu koncepcji, bowiem rzadko samorządy decydują się kompleksową restrukturyzację. Nasze spotkanie w tym miejscu jest dowodem na to, że przeprowadzone reformy sprawdziły się na rynku grudziądzkim”–powiedział prof. Olgierd Wyszomirski.

Przypomnijmy, miasto rozpoczęło przygotowania do zmian w funkcjonowaniu transportu zbiorowego od zlecenia opracowania diagnozy eksploatacyjno-ekonomicznej, która wskazała plusy i minusy działającej komunikacji. Znaczący wzrost liczby pojazdów i niedostosowany do potrzeb pasażerów układ komunikacyjny, spowodowały, że coraz mniejsza liczba mieszkańców korzystała z komunikacji publicznej. W 2008 r. zmieniono układ komunikacyjny, a Wydział Transportu Urzędu Miejskiego przejął funkcje kontroli i sprzedaży biletów. Przeprowadzono również przetarg na obsługę 4 linii autobusowych, dzięki temu miasto zyskało 22 nowe niskopodłogowe autobusy wyposażone w klimatyzację i monitoring. Samorząd rozpoczął również realizację unijnego projektu pn. „Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu”, w ramach którego zostanie m.in. zmodernizowanych 6 wozów tramwajowych, powstanie drugi tor odstawczy dla pętli tramwajowej w Tarpnie, poza tym tory tramwajowe na obszarze Starego Miasta zostaną tak przebudowane, by zmniejszyć hałas i drgania. Te inwestycje poprawią komunikację tramwajową. Grudziądz to najmniejsze miasto w Polsce, które posiada linie tramwajowe, jednak z badań marketingowych wynika, że stanowią one podstawę przewozową. Wprowadzone zmiany, m.in. z zakresu rozkładów jazdy i rozszerzenia oferty biletowej przyczyniły się do wzrostu liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. Tylko 4 liniami obsługiwanymi przez Veolię Transport podróżuje co miesiąc blisko 0,5 mln pasażerów. Organizatorami konferencji jest Wydział Transportu Urzędu Miejskiego oraz Veolia Transport, Miejski Zakład Komunikacji, Scania Polska S.A., Kancelaria Statima, El-Cab i TENS.   
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Grudziądz
Veolia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....