TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Grażyna Kuczera na czele jastrzębskiego MZK
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.02.2019 12:30:43
Grażyna Kuczera na czele jastrzębskiego MZK

Po lutowym strajku kierowców PKM Jastrzębie-Zdrój, w MZK nastąpiły zmiany personalne. Benedykt Lanuszny został zastąpiony przez Grażynę Kuczerę, która ma tymczasowo kierować Związkiem - do momentu wyłonienia, w ramach konkursu, nowego dyrektora MZK.

Od poniedziałku 25 lutego stanowisko dyrektora Biura Międzygminnego Związku Komunikacyjnego objęła Grażyna Kuczera, natomiast ustępujący Benedykt Lanuszny pełni funkcję specjalisty ds. systemów transportowych. To stanowisko było nieobsadzone po przejściu jednego z pracowników na emeryturę.

Grażyna Kuczera pełni swoją funkcje tymczasowo. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Władze Związku mają nadzieję, że jego rozstrzygnięcie nastąpi z początkiem kwietnia. Obecna pani dyrektor nie ogłosiła jeszcze, czy w konkursie weźmie udział.

Grażyna Kuczera, do stycznia tego roku była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Wcześniej była asystentem dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju, a także zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Jest ekspertem regionalnego Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska Euroregionu Śląsk Cieszyński, a także przewodniczącą Rady Nadzorczej Jastrzębskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Daszek" Sp. z o.o. Pani Grażyna ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowe studia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, a także studia w Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studia w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2004 roku uzyskała certyfikat na "Członka zarządu i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego" nadany przez Ministra Skarbu Państwa.

Ciężki luty MZK

Przypomnijmy, że za jastrzębskim Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym bardzo ciężki luty. Przez dwa tygodnie trwało zamieszanie związane z brakiem obsługi części linii ze strony spółki PKM Jastrzębie-Zdrój. Nas samorządowym przewoźnikiem zawisło widmo likwidacji, a jej pracownicy - w ramach protestu - masowo brali zwolnienia lekarskie.

W tej sytuacji Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, podjęła decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacja na terenie Jastrzębia-Zdroju - dla wszystkich pasażerów bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Do 24 lutego włącznie.

Strajk przyniósł PKM-owi straty rzędu 300 tysięcy złotych, a do tego dochodzi jeszcze kara finansowa ze strony MZK. Dokładna jej wysokość ma być znana do czwartku. Nie jest wykluczone, że w związku z problemami finansowymi PKM będzie musiało przejść w stan upadłości, jednak na razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MZK Jastrzębie Zdrój
PKM Jastrzębie Zdrój

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....