TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gorzów bez dokumentacji na przesiadkowy węzeł
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.04.2019 12:00:58
Gorzów bez dokumentacji na przesiadkowy węzeł

Oddala się budowa centrum przesiadkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Miasto chciało w pierwszej kolejności znaleźć wykonawcę, który miałby sporządzić dokumentację projektową.

Projekt miał dotyczyć ulicy Dworcowej i węzła przesiadkowego przy dworcu PKP, a niedoszły wykonawca miał również uzyskać prawomocną decyzję administracyjną zezwalającą na realizację robót oraz pełnić nadzór autorski przez cały okres inwestycji. Tak się jednak nie stanie, bo zamawiający czekał do 26 marca na oferty i nie otrzymał żadnej. Naturalną konsekwencją będzie więc unieważnienie przetargu.

Brak ofert dziwi, bowiem w toku postępowania przetargowego złożono aż 58 pytań, na które wykonawca odpowiedział, często przychylając się do wniosków potencjalnych oferentów. Wiemy jeszcze, że zamawiający planował przeznaczyć na dokumentację projektową kwotę 491 745,20 PLN brutto. Pozostaje czekać zatem na kolejną próbę, bo przy tak ważnej inwestycji ogłoszenie następnego przetargu to raczej tylko formalność.

Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie samego projektu - obejmującego budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca PKP w Gorzowie wygrała gorzowska firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego z ceną 108 tys. zł.

Zintegrowane centrum

Do samego rozpoczęcia przedsięwzięcia dzieli nas jeszcze sporo czasu. Planuje się, że roboty budowlane rozpoczną się w przyszłym roku, a do tego momentu winna być gotowa dokumentacja projektowa. Celem inwestycji jest stworzenie miejsca dla podróżnych, które łączyłoby ze sobą wszystkie dostępne środki komunikacji (transportowej), będącego przyjaznym dla wszystkich użytkowników, pasażerów oraz mieszkańców miasta, jak również pracowników instytucji transportowych. Zintegrowane centrum podróży (ZCP) łączyć będzie ze sobą komunikację kolejową, autobusową (autobusy podmiejskie oraz dalekobieżne) komunikację miejską (autobusową i tramwajową) transport samochodami osobowymi własnymi, taksówki, rowery oraz ruch pieszy. Głównym założeniem projektowym i inwestycyjnym jest to, aby w jednym miejscu podróżni mogli zmienić środek lokomocji na bardziej optymalny lub jedynie możliwy.

Jednocześnie, zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, jest potrzeba wytworzenia przestrzeni urbanistyczno-społecznej umożliwiającej w miły sposób, w atrakcyjnych warunkach spędzić czas oczekiwania na transport lub spędzić miło czas bez konieczności podróżowania (plac miejski). Węzeł przesiadkowy – zintegrowane centrum podróży pełnić ma rolę integracyjną polegającą na powiązaniu głównych obiektów transportu publicznego zapewniając sprawną i bezpieczną obsługę pasażerów.

Multimodalny dworzec

Środki transportu przeznaczone do integracji komunikacyjnej w ramach ZCP to:

- linia tramwajowa,

- kolej aglomeracyjna, regionalna,

- koleje dalekobieżne,

- autobusy lokalne, regionalnie, dalekobieżne i międzynarodowe oraz charter,

- taksówki dowożące pasażerów,

- limitowany dostęp samochodami głównie dla podwiezienia pasażerów "Kiss & Ride".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Gorzów Wlkp.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....