TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gorący przycisk we wrocławskich autobusach. Od września
WROCLAW.PL - Opublikowano: 12.08.2019 10:46:08
Gorący przycisk we wrocławskich autobusach. Od września

Od 1 września w ponad stu autobusach wrocławskiego MPK zostaną uruchomione przyciski do samodzielnego otwierania drzwi na przystankach. To identyczny system, jaki obecnie funkcjonuje w tramwajach.

Uruchamiany przez MPK system ma przede wszystkim pozwolić nie otwierać na przystankach drzwi, z których nikt nie będzie korzystał. Taki obrót sprawy spowoduje, że w czasie upałów nie będzie uciekało z pojazdów zimne powietrze, natomiast w chłodniejsze dni ciepło. Pozwoli to znacznie poprawić komfort jazdy pasażerów, którzy nie będą narażeni na ciągłe zmiany temperatury.

Co ważne, tzw. gorące guziki będą na razie działały tylko w części taboru wrocławskiego MPK, czyli w pojazdach, które w takie przyciski są wyposażone. W reszcie autobusów, starszego typu, drzwi tak jak dotychczas będą otwierały się automatycznie.

MPK zapewnia jednak, że początkowo kierowcy będą zwracać szczególną uwagę na pasażerów, którzy mogą nie wiedzieć lub nie pamiętać o działaniu gorącego przycisku. W takich przypadkach, jeśli kierujący autobusem spostrzeże czekającego przy wejściu pasażera, automatycznie otworzy mu drzwi – tak samo w przypadku użytkownika komunikacji, który będzie chciał wysiąść z pojazdu, ale nie wciśnie przycisku.

Oczywiście autobusy z "gorącymi guzikami" będą odpowiednio oznaczone. W takich pojazdach pasażerowie znajdą specjalny piktogram, informujący o potrzebie skorzystania z przycisku. Podobne rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w Warszawie, Koszalinie czy Zielonej Górze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
 • Adrian Stefańczyk – 12.08.2019

  Maks Krzysiek czy tylko ja myślałem, że ciepły guzik jest standardem? XDDD

 • Paweł Pasternak – 12.08.2019

  A w Tarnowie ciągle go nie mogą odkryć...

 • Filip Kosmala – 12.08.2019

  Normalnie odkrycie roku xD Nobla im trzeba dać za to xD

 • Wojtek Drozdowski – 12.08.2019

  Szok, niedowierzanie! Jak na to wpadli po tylu latach 🤪 No ale w sumie czego się spodziewać po przewoźniku, u którego najnowocześniejszym tramwajem jest Moderus Beta 😉

 • Michał Zieliński – 12.08.2019

  Niepotrzebne są te ironiczne komentarze. To po prostu naturalna konsekwencja odmładzania taboru. Po prostu osiągnięto taką ilość pojazdów z gorącymi guzikami, ze można to powszechnie wdrażać w sposób zrozumiały dla pasażerów.

 • Bartek Kmieć – 14.08.2019

  Jak nie ma CG to bez sensu włączanie klimy, gdzie autobus zanim się schłodzi to dojedzie na przystanek końcowy bo ciagle są wszystkie drzwi otwierane. I później wiara się dziwi ze jest klima a kierowca jej nie włącza tylko okna są pootwierane.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....