TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

GOP: bilet wakacyjny i z telefonu
KZK GOP - Opublikowano: 14.06.2015 19:05:55
GOP: bilet wakacyjny i z telefonu

Podczas wakacji można podróżować komunikacją miejską, wykorzystując tak zwany bilet wakacyjny ? dwumiesięczny bilet imienny WSC, który uprawnia do przejazdu wszystkimi liniami na terenie dwóch lub więcej miast (gmin) przez okres dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień).

Cały bilet kosztuje 260 złotych, a ulgowy - 130 złotych. Zakup wszystkich biletów KZK GOP, nie tylko wakacyjnych, nie nastręcza żadnych problemów, ponieważ można je nabyć w około czterech tysiącach punktów sprzedaży, stu trzydziestu trzech automatach biletowych oraz sześciu punktach obsługi pasażera. Podróżni mogą również skorzystać z usługi pozwalającej na nabycie biletu jednorazowego przez telefon komórkowy. Zakupu można dokonać za pomocą aplikacji moBILET oraz systemu CallPay. Zalety korzystania z biletów z telefonu są ogromne - nigdy już nie pojedziemy ?na gapę" i zawsze mamy bilet w kieszeni.

Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy posiadać telefon komórkowy, który wyposażony jest w dostęp do Internetu przez GPRS (płatny pakietowy przesył danych w zależności od operatora i posiadanej taryfy) lub WI-FI (darmowy dostęp). Aparat musi obsługiwać programy Java lub być wyposażony w system Android, iOS czy Windows Phone. Na początek należy zarejestrować się na stronie www.mobilet.pl, dokonać wyboru sposobu płatności oraz zainstalować aplikację moBilet w swoim telefonie. Szczegółową instrukcję można znaleźć na stronach www. kzkgop.pl oraz www.mobilet.pl. Bilet elektroniczny trzeba skasować bezpośrednio po ruszeniu pojazdu i uruchomieniu aplikacji. Zamknięcie aplikacji następuje w menu Skasuj bilet po 30, a następnie po 15 sekundach. Czas zakupu i ważności biletu pobierany jest zdalnie przez aplikację z serwera. Godzina ustawiona w telefonie nie ma znaczenia (tak samo jak w przypadku biletów papierowych, gdzie o ważności biletu decyduje czas drukowany przez kasownik). Podczas kontroli biletów należy pokazać telefon komórkowy - kontroler oceni ważność biletu, odczytując wszystkie informacje i zabezpieczenia. 

Wszystkie bilety jednorazowe KZK GOP można kupować przez telefon komórkowy również za pomocą systemu CallPay, który umożliwia dokonanie zakupu poprzez połączenie głosowe. Płatności CallPay działają w każdym telefonie komórkowym i w każdej sieci GSM bez konieczności instalowania aplikacji na telefonie. Kupujemy bilet poprzez wykonywanie standardowych połączeń głosowych na określone numery, znajdujące się na naklejkach na przystankach i na stronie www.callpay.pl. Poprzez ten system można kupować także bilety na pociągi Przewozów Regionalnych oraz Kolei Śląskich. Jak wygląda kontrola takiego biletu? W celu weryfikacji SMS z danymi biletu, pasażer zobowiązany jest wykonać bezpłatne połączenie kontrolne na numer podany przez kontrolera. Połączenie przez system CallPay zostaje natychmiast rozłączone, natomiast na telefon pasażera przesyłany jest SMS z danymi biletu. Połączenie musi być wykonane przy kontrolerze podczas każdej prowadzonej kontroli. Jeśli pasażer posiada ważny bilet, połączenie kontrolne jest dla niego bezpłatne, natomiast gdy jedzie ?na gapę", połączenie jest płatne i to właśnie pasażer usłyszy informację o braku wykupionego biletu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
GOP
bilety

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....