TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

GMV prezentuje kasownik pokładowy z technologią EMV
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.10.2019 15:19:34
GMV prezentuje kasownik pokładowy z technologią EMV

Na stoisku GMV Innovating Solutions na targach w Gdańsku odbyła się polska premiera kasownika pokładowego wykorzystującego technologie EMV do akceptacji zbliżeniowych kart płatniczych.

Rozwiązanie to pozwoli znacząco obniżyć koszty utrzymania systemów poboru opłat poprzez stopniowe eliminowanie z obiegu tradycyjnych biletów papierowych. Ogólnoświatowy standard obsługi transakcji w technologii EMV, na którym opiera się najnowszy projekt urządzenia warszawskiej firmy, jest opracowywany przez organizację zrzeszającą największych wydawców kart bankowych zwanych potocznie chipowymi, a więc: Europay, MasterCard i Visa. Pasażerowie posiadający kartę zbliżeniową EMV w dowolnej formie (fizycznej jako karta płatnicza lub np. wirtualnej w smartfonie) mogą korzystać w transporcie zbiorowym z nowej generacji kasowników pokładowych wyposażonych w czytnik EMV.

W praktyce polega to na tym, że po zbliżeniu karty lub telefonu do urządzenia odnotowana zostaje nasza obecność w pojeździe komunikacji miejskiej. Odbywa się to przy zastosowaniu bezpiecznych mechanizmów tokenizacji numeru karty, dzięki czemu nie potrzebujemy ani biletu papierowego ani drukowanego potwierdzenia złożenia opłaty - tłumaczy  Rafał Krzysiak, Business Development Manager w GMV.

W systemie centralnym odkładana jest informacja o koszcie przejazdu w zależności od zastosowanej taryfy biletowej, a próba obciążenia karty płatniczej i pobrania opłaty za przejazdy dokonywana jest na zakończenie okresu rozliczeniowego – dodaje.

Kontrola "biletów" jest równie prosta, co ich zakup i wymaga jedynie zbliżenia karty EMV do kasownika pokładowego lub dedykowanego terminala, który nosi ze sobą kontroler biletów. Na ekranie swojego urządzenia otrzymuje on informację o tym, czy w pojeździe komunikacji, w którym prowadzi kontrolę dokonano rejestracji przejazdu daną kartą EMV.

Stopniowa eliminacja biletów papierowych to tylko jedna z korzyści wprowadzenia kasowników wyposażonych w technologię EMV. Inną zaletą, szczególnie atrakcyjną dla mieszkańców i turystów, jest łatwość korzystania z komunikacji miejskiej połączona z oszczędnością czasu i pieniędzy.

Dzięki temu rozwiązaniu, zyskujemy bezpośredni dostęp do środków transportu zbiorowego bez potrzeby wcześniejszej rejestracji czy zakupu tradycyjnego biletu. Co więcej, na zakończenie okresu rozliczeniowego, system dokonuje optymalizacji i oblicza najkorzystniejszą dla nas taryfę, obciążając nas np. jedynie kosztem biletu dobowego. Płacimy więc tylko za to, z czego korzystamy i nie musimy już zastanawiać się z góry, ile zajmie nam pokonanie danej trasy, żeby wybrać odpowiedni bilet - przekonuje Krzysiak.

Autorskie urządzenia GMV wykorzystujące system płatności zbliżeniowych EMV wdrażane są obecnie w komunikacji miejskiej w hiszpańskiej Pampelunie i na Balearach. Urządzenia te zyskują coraz większą popularność również w Polsce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kasownik
GMV

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....