TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdzie będą grasować kieszonkowcy?
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 27.10.2015 01:23:30
Gdzie będą grasować kieszonkowcy?

MPK Łódź informuje, że we wtorek 27 października od godziny 7:00 do 10:00 odbędą się kontrolowane akcje kradzieży kieszonkowych. Wszystko po to, aby pasażerowie podróżujący komunikacją miejską mogli na własne oczy zobaczyć, jak zachowują się kieszonkowcy.

Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej edycji kampanii ?Bądź czujny! Kieszonkowcy nie śpią!? organizowanej przez MPK-Łódź we współpracy z łódzką Policją. W tym roku do grona współorganizatorów dołączyli aktorzy Teatru Muzycznego, Teatru Powszechnego oraz Teatru Wielkiego. Dzięki ich zaangażowaniu pasażerowie mogą obserwować kieszonkowców i ich zachowanie już od momentu pojawieniu się ich na przystankach ? jak się komunikują, jak się zachowują, jak wybierają ofiarę i wreszcie ? jak doprowadzają do tego, że portfele, telefony i inne cenne rzeczy znikają a także ? co na to inni pasażerowie?

Przed nami Święta Wszystkich Świętych i Zaduszki. Później Święta Bożego Narodzenia ? to czas, kiedy zwiększa się ilość osób podróżujących komunikacją miejską, często w celu dokonywania zakupów. To również czas zwiększonej aktywności kieszonkowców, którzy obecni są wszędzie tam, gdzie mogą liczyć na dość łatwy łup. Wśród miejsc, które wybierają są miejsca targowe, rynki, sklepy ? ale również komunikacja miejska. MPK-Łódź rok temu, wspólnie z łódzką Policją rozpoczęło kampanię ?Bądź czujny! Kieszonkowcy nie śpią!?, która spowodowała, że ilość kradzieży w środkach komunikacji miejskiej spadła o blisko połowę. Tym razem kampania wraca ? w nieco innej odsłonie. Rok temu kieszonkowcy pozostawali niezauważeni. W tym roku najbardziej uważni pasażerowie mogą zobaczyć ich w akcji ? a wszyscy otrzymać pakiet wskazówek dotyczących zachowania utrudniającego kradzież.

Te działania towarzyszą innym kanałom informacyjnym wykorzystywanym podczas kampanii ? tj. animacjom w pojazdach, plakatom oraz komunikatom dźwiękowym, które na różnych liniach o różnym czasie przypominają ? ?Bądź czujny! Kieszonkowcy nie śpią!?.

KONFERECJA PRASOWA

MPK Łódź zaprasza na konferencję prasową, która podsumuje dni akcji rozgrywającej się w pojazdach komunikacji miejskiej.

Godzina: 10:30,

Miejsce: Teren przy biletomacie zlokalizowanym przed łódzką Manufakturą od strony ul. Zachodniej i przystanków tramwajowych (przed wejściem do Urzędu Skarbowego).

W jej trakcie przedstawiciele MPK opowiedzą o statystykach, przybliżą najczęstsze miejsca w których można w Łodzi spotkać kieszonkowców, opowiedzą o tym, jak uchronić się przed kradzieżą a także co zrobić, kiedy padniemy ofiarą kieszonkowców. Podczas konferencji będzie można również porozmawiać z aktorami Teatru Muzycznego, Teatru Powszechnego i Teatru Wielkiego, którzy opowiedzą o tym, jak pasażerowie reagowali na to, co działo się na ich oczach. Wiadomo, że akcja budzi sporo emocji i jest okazją do wymiany doświadczeń. Okazuje się również, że część pasażerów jest uważna, czujna i (co najważniejsze) reaguje! Okazuje się także, że ? niestety ? ta grupa pasażerów jest w mniejszości. MPK sprawdza to na żywym organizmie.

Akcja zaczyna się we wtorek, 27 października o godzinie 7:00 i potrwa do godziny 9:30 ? 10:00.

Następnie uczestnicy akcji udadzą się na miejsce konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 10:30 przy biletomacie zlokalizowanym przed łódzką Manufakturą od strony ul. Zachodniej i przystanków tramwajowych (przed wejściem do Urzędu Skarbowego).

Szajki kieszonkowców kursować będą na tzw. Złotym Szlaku ? czyli ul. Kościuszki, od Mickiewicza do ul. Zachodniej na wysokości Rynku Bałuckiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja społeczna
kieszonkowcy
Łódź
MPK Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....