TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdynia z nagrodą za trolejbusy, Tristar, rowery i węzły
TransInfo,pl - Opublikowano: 08.11.2017 19:11:48 3 komentarze
Gdynia z nagrodą za trolejbusy

Eco-Miasto to obecnie największy ekologiczny konkurs miejski, który umożliwia samorządom wymianę doświadczeń na temat realizacji przedsięwzięć zrównoważonego rozwoju.

W piątej edycji wzięły udział aż 63 miasta nadsyłając 93 formularze zgłoszeniowe. Rywalizowały w sześciu kategoriach: gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne, mobilność zrównoważona oraz zieleń a powietrze. Gdynia nadesłała projekty realizowane we wszystkich kategoriach i zwyciężyła w połowie z nich - także w zakresie mobilności zrównoważonej.

-"Zwycięstwo Gdyni w kategorii "zrównoważona mobilność", to docenienie działań miasta na rzecz rozwoju transportu niskoemisyjnego, przyjaznego zarówno środowisku, jak i mieszkańcom. Gdynia jest jednym z 300 miast na świecie i jednym z 3 w Polsce, które dysponują, uznawaną za najnowocześniejszą i najbardziej ekologiczną, komunikacją trolejbusową. Fakt ten doceniła Unia Europejska, przyznając w 2014 r. prestiżową nagrodę Regiostars w kategorii "CityStar - inwestycje w publiczny transport miejski zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju" - powiedział prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek

Gdynia jest częścią Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, którego jednym z zadań jest integracja taryfowo-biletowa zachęcająca do odbywania podróży intermodalnych. Koncepcja ta realizowana jest przez miasto także poprzez m.in.: lokalne kampanie na rzecz zrównoważonego transportu oraz projekty do których zaliczyć można: Tristar, Park&Ride, Bike&Ride, Rower Metropolitalny czy węzły przesiadkowe. Nagroda w tej kategorii to także docenienie Gdyni za zainicjowanie trójmiejskiego programu car-sharingowego.

Zwycięzcy w kategorii mobilność zrównoważona - Gdynia i Jaworzno - otrzymają elektryczny samochód Renault ZOE do testów na okres jednego miesiąca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
ZKM Gdynia
Tristar
trolejbus
 • Czy te nagrody się kupuje? – 08.11.2017

  Nagroda za coś co nie działa - Tristar. Komedia!

 • darek – 09.11.2017

  Najlepsze w Gdynii Park&Ride znajdują się jako jej wizytówka koło dworca PKP Gdynia Główna . Mam na myśli klepiska powyżej dworca koło ul. Morskiej i poniżej koło poczty przy ul. Janka Wiśniewskiego. P&R w Gdyni Redłowie tak zbudowano,że nie jest możliwe do niego dojechanie od Dąbrowy ,Karwin,Wlk.Kacka bez błądzenia po krętych dróżkach Małego Kacka i jest tak mały ,że sytuacje ratuje doraźne klepisko w jego okolicy.A może rowerem na ścieżki rowerowe?Szerze jako rowerzysta odradzam.To system porwanych niepowiązanych ze sobą fragmentów a to stwarza zagrożenie dla rowerzysty np. ul.Wielkopolska .Same budowy ścieżek trwają latami tzn. od wyborów do wyborów.

 • ZWYKŁY KOWALSKI – 10.11.2017

  tym TRISTAREM tylko zakorkowali miasto ekologia pełną parą komunikacja miejska też nie służy pasażerom i ludzie uciekają do swoich aut więc korki a jak kolega wyżej napisał rowerzysta nie ma łatwo w GDYNI ścieżki powstają tam gdzie w ogóle nie są potrzebne a jak już powstają to tylko zagrożenie stwarzają mydlą ludziom oczy jakąś EKOLOGIĄ i zwykły KOWALSKI stoi w korkach w dzień w dzień i wypala paliwo marnuje czas a ci sobie nagrody wręczają heheheh dobre

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....