TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdynia wydłuża sieć swoich buspasów. Wielkopolska
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.01.2020 09:30:08
Gdynia wydłuża sieć swoich buspasów ; fot. Monika Karnowska/ ZDiZ Gdynia

Po otwarciu unikatowego kontrapasu na ulicy Chwarznieńskiej, teraz Gdynia zabrała się za szybszy autobusów przez ulicę Wielkopolską.

Gdynia konsekwentnie wydłuża sieć swoich buspasów. Po spektakularnym otwarciu kontrapasa na ulicy Chwarznieńskiej, który z powodzeniem omija poranny korek, teraz przyszła kolej na ulicę Wielkopolską. Na 700 metrowym odcinku (od rozwidlenia ulicy Wielkopolskiej na jezdnię serwisową przed przystankiem Lidzka do przystanku Racławicka) autobusy i trolejbusy pojadą płynniej i szybciej.

9 linii

Zmianę odczują przede wszystkim Ci gdynianie, którzy popołudniami wracają liniami: 23, 24, 27, 29, 31, 33, 180, 700, R z pracy lub ze szkoły do swoich osiedli na Małym Kacku, Wielkim Kacku, Karwinach oraz Dąbrowie. Wtedy poruszanie się po ulicy Wielkopolskiej staje się bardzo uciążliwe zarówno dla aut, jak i pojazdów komunikacji zbiorowej. Dlatego też tak ważne było uruchomienie pasa dającego pierwszeństwo autobusom i trolejbusom.

-"Każdy nowy buspas to ukłon w stronę gdynian, którzy wybierają transport zbiorowy. Premiujemy pasażerów, którzy dojeżdżają do pracy i szkoły naszymi ekologicznymi pojazdami. Chcemy tym samym zachęcić kolejnych mieszkańców na przesiadkę do gdyńskiej komunikacji. Bo to wygodniejszy i szybszy sposób podróżowania po mieście. Dlatego też, zgodnie z wytycznymi Zespołu ds. Strategii Rozwoju Sieci Buspasów, będziemy uruchamiać kolejne buspasy na wybranych odcinkach gdyńskich arterii komunikacyjnych – przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Warto podkreślić, że nowy buspas rozpoczyna się w miejscu kompleksowo zmodernizowanej zatoki przystankowej przy ulicy Lidzkiej - Zatoka przystankowa zyskała profilowane krawężniki, fakturowane płyty integracyjne oraz nowy chodnik o powierzchni prawie 260 m2. Wzdłuż zatoki wykonaliśmy też nową nawierzchnię ścieżki rowerowej. Z kolei na odcinku buspasa wzmocniliśmy konstrukcję nawierzchni, wymieniliśmy krawężniki, wykonaliśmy tzw. opaskę i na prawie 2000 m2 jezdni wymieniliśmy nakładkę bitumiczną - wylicza inż. Bożena Młodzianowska z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, która nadzorowała tę inwestycję.

Koszt realizacji tego zadania to 1 136 356,54 zł.

Buspasowe oznakowanie

Buspas na ulicy Wielkopolskiej ma standardowe oznakowanie pionowe. Na jego początku znajduje się znak pionowy D-11, który dopuszcza jazdę autobusów, taksówek, pojazdów Gdyńskiego Transportu Osób z Niepełnosprawnościami, służb ratunkowych nieporuszających się na sygnałach oraz pojazdy Nadzoru Ruchu ZKM. Z buspasa mogą też korzystać pojazdy elektryczne.

-"Za każdym skrzyżowaniem i zjazdem w ulicę Wielkopolską umieściliśmy znak D-12 informujący o kontynuacji buspasa. Kierowcy wyjeżdżający z ulic podporządkowanych już wcześniej powinni upewnić się czy na buspasie nie znajduje się autobus - mówi inż. Monika Karnowska z gdyńskiego ZDiZ, która nadzorowała nową organizację ruchu na buspasie na ulicy Wielkopolskiej. Ostatni znak pionowy o sygnaturze D-12 i T3a, z charakterystyczną tabliczką "koniec", znajduje się na końcu zatoki przystankowej przy ulicy Racławickiej i informuje o zakończeniu buspasa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....