TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdynia sprawdza e-kontrole parkowania
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.11.2019 11:30:27
Gdynia sprawdza e-kontrole parkowania; fot. Kamil Złoch

Automatyczne sprawdzanie opłat w płatnej strefie? Rozwiązanie jest już gotowe, przetestowane i lada moment zacznie działać w polskich miastach. Również Gdynia przygląda się systemowi opracowanemu przez polską spółkę, który pozwala na szybkie i dokładne kontrolowanie stref płatnego parkowania.

Samochód wyposażony w specjalny sprzęt przejeżdża z normalną prędkością obok zaparkowanych aut, pobiera niezbędne informacje, a po kilku minutach kolejny przejazd wskazuje, który z kierowców nie wykupił biletu parkingowego. Brzmi skomplikowanie? Wystarczy do tego auto z zamontowanym na dachu specjalistycznym osprzętem, a takie rozwiązanie już niedługo zacznie działać w Warszawie.

Systemowi tzw. E-kontroli przygląda się także Gdynia, która nie wyklucza w przyszłości skorzystania z technologii także w swojej strefie płatnego parkowania.

- Przyglądamy się innowacji, która zapewne już niedługo kompletnie zmieni sposób kontrolowania płatnych stref parkowania w miastach. To bardzo ciekawe zastosowanie najnowszej technologii, które pozwoli zaoszczędzić godziny pracy i, co najważniejsze, działa bardzo skutecznie. Na pewno rozważymy skorzystanie z takiego systemu również w Gdyni, jednocześnie obserwując, jak będzie funkcjonować w polskich warunkach w praktyce – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warszawa pierwsza ze Smart Factor

Rozwiązanie prezentowała w Gdyni firma Smart Factor, która opracowała już kompletny system i jeszcze przed końcem listopada dostarczy pierwsze gotowe pojazdy do E-kontroli na ulicach stolicy.

- System służy do identyfikacji pojazdów w strefach płatnego parkowania. Identyfikacja następuje po odczytaniu tablicy rejestracyjnej i ustaleniu miejsca postoju auta, z dokładnością do 30 centymetrów – wyjaśnia działanie urządzenia Piotr Ciepły, dyrektor ds. sprzedaży spółki Smart Factor. - W momencie dwukrotnej identyfikacji konkretnego samochodu w strefie, w odstępie minimum 5 minut zakładana jest tzw. sprawa, czyli następuje weryfikacja, czy dokonano opłaty za miejsce postojowe. Sprzętowo to mechanizm fuzji sensorycznej, czyli system oparty na GPS, skaningu laserowym i kamerach. Kamery czytają tablice rejestracyjne i jest też identyfikowana odległość samochodu stojącego do samochodu badającego – opisuje.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze z innowacyjnych rozwiązań technologicznych autorstwa Smart Factor testowanych na gdyńskich drogach. Jeszcze w grudniu tego roku Zarząd Dróg i Zieleni planuje uruchomić oprogramowanie SmartGEM, które usprawni zarządzanie zasobami miejskimi.

Jeden z elementów tego systemu to fotorejestracja około 400 kilometrów dróg zarządzanych przez ZDiZ, oprócz tego posłuży też do ewidencji dróg i obiektów mostowych, zajęcia pasa drogowego wraz z reklamami czy projektowania i ewidencji organizacji ruchu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....