TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk z Zespołem ds. Mobilności i Transportu
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.09.2015 11:06:05
Gdańsk z Zespołem ds. Mobilności i Transportu; got. UMG

Zadaniem Zespołu Doradczego ds. Mobilności i Transportu będzie rekomendowanie prezydentowi Gdańska rozwiązań z zakresu mobilności i transportu, które zapewnią przyjazną dla mieszkańców przestrzeń publiczną. 16 września odbyło się spotkanie inaugurujące prace Zespołu.

- Planując i podejmując decyzje dotyczące realizacji przedsięwzięć - z zakresu szeroko rozumianej dziedziny mobilności i transportu - Miasto korzysta z wielu źródeł informacji, opinii i rekomendacji. Źródła te jednak są często rozproszone, stąd idea powołania zespołu specjalistów. Powstała wspólna platforma, forum wymiany opinii i wspólnego wypracowywania wniosków oraz rekomendacji w zakresie rozbudowy i modernizacji systemu transportowego Gdańska ? wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Zespół jest organem doradczo-opiniodawczym Prezydenta Miasta Gdańska. Zadaniem Zespołu będzie analizowanie rozwiązań oraz formułowanie opinii i wniosków w zakresie rozbudowy i modernizacji systemu transportowego Gdańska. Dotyczyć będą planowanych lub podejmowanych przez Miasto przedsięwzięć związanych z funkcjonowaniem publicznego transportu zbiorowego, ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, czy transportu drogą wodną. Udział w pracach Zespołu jest dobrowolny i oparty na społecznej pracy jego członków.

Zaproszenie Miasta do prac w Zespole przyjęli przedstawiciele instytucji, firm i stowarzyszeń działających na terenie Gdańska. Są to: Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku, Gdańska Kampania Rowerowa, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, Europejska Federacja Cyklistów, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców, Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej oraz BPH SA i Intel Technology Poland - firmy, które aktywnie biorą udział w kampaniach rowerowych organizowanych przez Miasto Gdańsk (?Rowerem do pracy?).

- Do Zespołu zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk, zależy nam bowiem na szerokiej dyskusji, by ta była wieloaspektowa, a tym samym jak najbardziej konstruktywna ? podkreślał podczas spotkania inauguracyjnego prace Zespołu, zastępca prezydenta. ? Jesteśmy obecnie w bardzo ważnym momencie dla Gdańska - przed nami ostatnia już szansa na skorzystanie z unijnego wsparcia i chcemy ją, podobnie jak w ubiegłych latach, w pełni wykorzystać. Przygotowujemy projekty, które zrealizować chcemy właśnie przy wsparciu środków unijnych. Ponadto opracowujemy strategię rozwoju naszego miasta w dalszej perspektywie - do roku 2030.

Podczas pierwszego spotkania zaprezentowany został Program Operacyjny Mobilność i Transport. Przypomnijmy, program ten współtworzony był przez mieszkańców Gdańska, podczas organizowanego w tym roku cyklu spotkań. ? Pytaliśmy mieszkańców, jakie ich zdaniem działania należy podjąć, by: poprawić warunki dla ruchu pieszych i rowerzystów; zwiększyć atrakcyjność transportu publicznego, poprawić dostępność obszarów rozwojowych i przemysłowych oraz stan infrastruktury drogowej wewnątrz miasta oraz poprawić dostępność transportową. Zastanawialiśmy się także wspólnie jakie działania zachęcić mogą mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, rowerowej, pieszej oraz łączenia tych form transportu do realizacji podróży ? podkreśla Remigiusz Kitliński, kierownik Referatu Mobilności Aktywnej UMG i koordynator Programu Operacyjnego ?Mobilność i transport?.

- Uznaliśmy, że prezentacja założeń programu operacyjnego, jest dobrym punktem wyjścia do prac naszego zespołu. Kluczowe jest bowiem dla nas, by działania podejmowane przez Miasto odpowiadały na oczekiwania mieszkańców. Zależy nam by Gdańsk był miastem przyjaznym dla wszystkich mieszkańców, a szczególnie tych poruszających się po nim pieszo, komunikacją publiczną lub na rowerach. A zadaniem zespołu będzie właśnie rekomendowanie Prezydentowi Miasta Gdańska rozwiązań związanych z rozwojem sieci drogowej, które zapewnią przyjazną dla mieszkańców przestrzeń publiczną, powszechną dostępność do usług publicznego transportu zbiorowego, a także promować będą rozwój różnych form mobilności wśród mieszkańców ? dodaje Piotr Grzelak.

Spotkania Zespołu Doradczego ds. Mobilności i Transportu odbywać będą się w zależności od potrzeb, nie rzadziej niż raz na kwartał. A dedykowane będą konkretnym obszarom działań lub przedsięwzięciom. Najbliższe spotkanie odbędzie się w grudniu, a poświęcone będzie m.in. planowanemu rozwojowi komunikacji tramwajowej w ramach projektu Gdańsk Południe-Wrzeszcz, integracji transportu publicznego w skali metropolii, w tym integracji taryfowej oraz zarządzaniu popytem i podażą na przestrzeń parkingową dla samochodów.

W pracach Zespołu uczestniczyć będą także zapraszani specjaliści i konsultanci z zakresu omawianych zagadnień, których wiedza i doświadczenie będą pomocne przy formułowaniu opinii.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZTM Gdańsk
MZKZG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....