TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk z większą liczbą pasażerów. Gdynia nie
TL, TransInfo - Opublikowano: 16.02.2017 00:44:27 2 komentarze
Gdynia kupi 64. autobusy i 30 trolejbusów

Jak poinformował Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, w 2016 r. z jego usług Gdynia skorzystało ok. 87,9 mln pasażerów. To tyle samo co przed rokiem. Warto jednak znaczyć, że w tym wypadku ?zero" jest dobrym wynikiem, gdyż od 2009 ZKM notował frekwencyjne spadki ? przykładowo w 2009 r. było to 99 mln osób,  w 2011 r. już 89 mln mniej, a w 2014 ? 88,2 mln.

Osiągnięta w 2016 r. suma składa się głównie z przejazdów w samej Gdyni - ok. 76,4 mln pasażerów plus przejazdy w ościennych gminach, gdzie nastąpił frekwencyjny spadek.

W zakresie sprzedaży biletów rośnie liczba kupowanych biletów własnych - czyli tych, które emituje ZKM Gdynia. W 2015 r. wyniosła dokładnie 63 495 209 zł, a rok później - 65 114 019 zł, natomiast wpływy ze sprzedaży biletów metropolitalnych Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej to 8 802 196,60 zł w 2015 r. i 6 619 979,80 zł w 2016 r., co oznacza spadek o blisko 25%.

W 2016 r. sprzedano razem 515 534 biletów okresowych ZKM w Gdyni (miesięcznych, dekadowych i semestralnych) i 73 978 biletów metropolitalnych. Bilety okresowe w 2016 r. miały 54,7% udziału w wartości sprzedaży biletów własnych i 97,9% udziału w wartości sprzedaży biletów metropolitalnych MZKZG.

- W stosunku do 2015 r. liczba sprzedanych biletów okresowych ZKM w Gdyni spadła o 1,4%, a metropolitalnych - o 6,2%. Bezpośrednią, najistotniejszą przyczyną spadku liczby sprzedanych biletów było wprowadzenie od 1 września 2016 r. uprawnienia do przejazdów bezpłatnych dla sporej liczby mieszkańców Gdyni ? tłumaczy lokalnym mediom Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.

A kiedy Gdynia odnotuje podobny, spektakularny wzrost jak ostatnio w Gdańsku?

Na to trzeba poczekać przynajmniej do zrealizowania najnowszych projektów komunikacyjnych, takich jak zakup 55 autobusów i 30 trolejbusów, z czego połowa będzie pojazdami przegubowymi, budowę węzłów integracyjnych na Karwinach i Chyloni oraz stworzenie kolejnych buspasów na Nowowiczlińskiej, Chwaszczyńskiej, Wielkopolskiej i Morskiej.

- Dopiero po realizacji tych projektów, których pierwsze efekty będą widoczne pod koniec 2018 r., spodziewać się można uatrakcyjnienia gdyńskiej komunikacji miejskiej i związanego z tym wzrostu liczby pasażerów. Z opisanych przyczyn w 2017 r. nie spodziewamy się jeszcze wzrostu liczby pasażerów. Z racji bogacenia się społeczeństwa, niestety, systematycznie wzrasta skala użytkowania samochodów osobowych ? podkreśla w rozmowie z portalem trojmiasto.pl Gromadzki.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
bilet
  • darek – 16.02.2017

    Przez stworzenie kolejnych buspasów rozumiem ich dobudowanie do już istniejących pasów ruchu .To bardzo dobre posunięcie władz Gdyni po wpadce z lotniskiem i zbędnym marnotrawieniu publicznych pieniędzy na promocje miasta ,Openery, światowe zawody lotnicze,tworzenie filmowego Hollywood , budowy kolejki na gdyńską Gubałówkę ,goszczenie misek konkursu piękności.

  • Misiek194 – 17.02.2017

    Może za parę lat Gdynia będzie miała więcej pasażerów bo wkoncu zkm poszedł po rozum do głowy i ogłasza przetargi na obsługę nowymi autobusami.bo to co było ostatnio to Masakra Gryf potrafił kupić wóz z Anglii dla papierów i zaczął go składać że zlomowanego citaro MPK łódź jakaś doczepiane i autobus pasował do rocznika. Autobus 7202. Albo odkupić z bvg solarisa i przebić vin od solarisa z Leipzing autobus7094

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....