TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk z większą liczbą pasażerów. Gdynia nie
TL, TransInfo - Opublikowano: 16.02.2017 00:44:27 2 komentarze
Gdynia kupi 64. autobusy i 30 trolejbusów

Jak poinformował Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, w 2016 r. z jego usług Gdynia skorzystało ok. 87,9 mln pasażerów. To tyle samo co przed rokiem. Warto jednak znaczyć, że w tym wypadku ?zero" jest dobrym wynikiem, gdyż od 2009 ZKM notował frekwencyjne spadki ? przykładowo w 2009 r. było to 99 mln osób,  w 2011 r. już 89 mln mniej, a w 2014 ? 88,2 mln.

Osiągnięta w 2016 r. suma składa się głównie z przejazdów w samej Gdyni - ok. 76,4 mln pasażerów plus przejazdy w ościennych gminach, gdzie nastąpił frekwencyjny spadek.

W zakresie sprzedaży biletów rośnie liczba kupowanych biletów własnych - czyli tych, które emituje ZKM Gdynia. W 2015 r. wyniosła dokładnie 63 495 209 zł, a rok później - 65 114 019 zł, natomiast wpływy ze sprzedaży biletów metropolitalnych Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej to 8 802 196,60 zł w 2015 r. i 6 619 979,80 zł w 2016 r., co oznacza spadek o blisko 25%.

W 2016 r. sprzedano razem 515 534 biletów okresowych ZKM w Gdyni (miesięcznych, dekadowych i semestralnych) i 73 978 biletów metropolitalnych. Bilety okresowe w 2016 r. miały 54,7% udziału w wartości sprzedaży biletów własnych i 97,9% udziału w wartości sprzedaży biletów metropolitalnych MZKZG.

- W stosunku do 2015 r. liczba sprzedanych biletów okresowych ZKM w Gdyni spadła o 1,4%, a metropolitalnych - o 6,2%. Bezpośrednią, najistotniejszą przyczyną spadku liczby sprzedanych biletów było wprowadzenie od 1 września 2016 r. uprawnienia do przejazdów bezpłatnych dla sporej liczby mieszkańców Gdyni ? tłumaczy lokalnym mediom Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.

A kiedy Gdynia odnotuje podobny, spektakularny wzrost jak ostatnio w Gdańsku?

Na to trzeba poczekać przynajmniej do zrealizowania najnowszych projektów komunikacyjnych, takich jak zakup 55 autobusów i 30 trolejbusów, z czego połowa będzie pojazdami przegubowymi, budowę węzłów integracyjnych na Karwinach i Chyloni oraz stworzenie kolejnych buspasów na Nowowiczlińskiej, Chwaszczyńskiej, Wielkopolskiej i Morskiej.

- Dopiero po realizacji tych projektów, których pierwsze efekty będą widoczne pod koniec 2018 r., spodziewać się można uatrakcyjnienia gdyńskiej komunikacji miejskiej i związanego z tym wzrostu liczby pasażerów. Z opisanych przyczyn w 2017 r. nie spodziewamy się jeszcze wzrostu liczby pasażerów. Z racji bogacenia się społeczeństwa, niestety, systematycznie wzrasta skala użytkowania samochodów osobowych ? podkreśla w rozmowie z portalem trojmiasto.pl Gromadzki.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
bilet
  • darek – 16.02.2017

    Przez stworzenie kolejnych buspasów rozumiem ich dobudowanie do już istniejących pasów ruchu .To bardzo dobre posunięcie władz Gdyni po wpadce z lotniskiem i zbędnym marnotrawieniu publicznych pieniędzy na promocje miasta ,Openery, światowe zawody lotnicze,tworzenie filmowego Hollywood , budowy kolejki na gdyńską Gubałówkę ,goszczenie misek konkursu piękności.

  • Misiek194 – 17.02.2017

    Może za parę lat Gdynia będzie miała więcej pasażerów bo wkoncu zkm poszedł po rozum do głowy i ogłasza przetargi na obsługę nowymi autobusami.bo to co było ostatnio to Masakra Gryf potrafił kupić wóz z Anglii dla papierów i zaczął go składać że zlomowanego citaro MPK łódź jakaś doczepiane i autobus pasował do rocznika. Autobus 7202. Albo odkupić z bvg solarisa i przebić vin od solarisa z Leipzing autobus7094

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....