TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk z nowymi cenami biletów. Od 1 kwietnia
- Opublikowano: 01.04.2020 17:30:47
Gdańsk z nowymi cenami biletów. Od 1 kwietnia; fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Przypominamy nowe zasady i ceny biletów w sieci ZTM Gdańs, które obowiązują od dzisiaj. 

Od środy, 1 kwietnia, obowiązują nowe zasady oraz nowe ceny w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Najważniejsze zmiany to:

 • wspólny bilet na gdańską komunikację miejską oraz pociągi SKM/PKM oraz POLREGIO w granicach administracyjnych Gdańska

 • podział biletów okresowych na miesięczne i semestralne (4- i 5-miesięczne)

 • brak biletów nocnych (taka sama stawka za przejazdy w dzień i w nocy)

 • nowe zasady przewozu rowerów

 • nowe ceny biletów

O wspólnym bilecie

Jedną z najważniejszych zmian dla posiadaczy okresowego biletu imiennego (pełnopłatnego i ulgowego) miesięcznego lub semestralnego, obowiązującego w granicach administracyjnych Miasta Gdańska, jest możliwość przejazdów pociągami SKM/PKM i POLREGIO, pod warunkiem posiadania aktywnej gdańskiej Karty Mieszkańca, podpisanej imieniem i nazwiskiem. Te udogodnienia obowiązują już od 25 marca.

Podczas kontroli biletowej w pociągach SKM/PKM i POLREGIO, pasażer jest zobowiązany okazać imienny bilet miesięczny oraz wspomnianą wyżej, aktywną gdańską Kartę Mieszkańca podpisaną imieniem i nazwiskiem.

O nowych cenach

Od 1 kwietnia gdańska taryfa wygląda następująco:

 • bilet na jeden przejazd: 1,90 zł ulgowy, 3,80 zł normalny

 • bilet jednogodzinny: 2,20 zł ulgowy, 4,40 zł normalny

 • bilet 24-godzinny: 7,00 zł ulgowy, 14,00 zł normalny

Uwaga! W/w bilety obowiązują także na liniach nocnych

Gdzie kupić?

Bilety można kupować:

 • przez dedykowane aplikacje mobilne dostępne w smartfonach

 • w automatach biletowych - lista automatów

 • w sieci placówek handlowych - lista punktów i godziny otwarcia

 • w automatach Open Payment System (w pojazdach linii 110 i 210)

Biletowe FAQ

W związku ze zmianami w komunikacji miejskiej Gdańsk przygotował odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

Mam niewykorzystane papierowe bilety pełnopłatne jednoprzejazdowe po starych cenach. Czy mogę je skasować w autobusie, o ile ich wartość jest równa lub przekracza koszt biletu pełnopłatnego w nowej stawce?

W przypadku biletów jednorazowych o nominale wynikającym z poprzedniego cennika, dopuszcza się możliwość skasowania kilku biletów o niższych nominałach, których łączna wartość nie będzie niższa od wymaganej, przy czym w przypadku braku biletu 24-godzinnego pełnopłatnego możliwe jest jedynie skasowanie dwóch biletów czasowych 24-godzinnych ulgowych. Warunkiem uznania tak wniesionej opłaty jako ważnej jest skasowanie biletów w ciągu tej samej lub dwóch kolejnych minut, w tym samym pojeździe.

Czy kupując karnet w pojeździe muszę skasować od razu te trzy bilety?

Nie Karnet zawiera trzy osobne bilety: dwa jednoprzejazdowe i jeden bilet jednogodzinny. W zależności od celu podróży i przewidzianego czasu jej trwania należy skasować stosowny bilet.

Czy bilet okresowy imienny ZTM wspólnie z aktywną Gdańską Kartą Mieszkańca będzie obowiązywał również na trasie kolejowej PKM, czy tylko na trasie SKM między Żabianką a Śródmieściem i na trasie POLREGIO między Oliwą a Lipcami?

Tak. Imienny bilet okresowy ZTM wspólnie z aktywną Gdańską Kartą Mieszkańca będzie obowiązywał również w pociągach SKM i POLREGIO obsługujących trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) w granicach administracyjnych Miasta Gdańska, czyli np. z Wrzeszcza przez Port Lotniczy aż do Osowy.

Imienny bilet okresowy na miasto plus kolej: jaki jest zakres jego obowiązywania?

Sieć ZTM wyłącznie w granicach Gdańska (nie dotyczy gmin sąsiednich) oraz w pociągach SKM/PKM i POLREGIO między przystankami i stacjami położonymi w granicach administracyjnych Gdańska. Ważne: Podczas kontroli biletowej w pociągach SKM i POLREGIO, pasażer ma obowiązek okazać imienny bilet miesięczny oraz aktywną gdańską Kartę Mieszkańca podpisaną czytelnie imieniem i nazwiskiem.

Czy bilet imienny ZTM (Gdańsk + gminy) w cenie 104 zł (ważny pon.- pt.) lub za 114 zł, również będzie uprawniał do przejazdów SKM i PolRegio, jak bilet tylko na Gdańsk za 90 zł lub 99 zł?

Tak, taki bilet będzie obowiązywał w komunikacji ZTM Gdańsk na terenie Gdańska oraz gmin ościennych (jak do tej pory) lecz w pociągach SKM/PKM i POLREGIO tylko między stacjami i przystankami położonymi w granicach administracyjnych Gdańska. Ważne: Podczas kontroli biletowej w pociągach SKM/PKM i POLREGIO, pasażer ma obowiązek okazać imienny bilet miesięczny oraz aktywną gdańską Kartę Mieszkańca podpisaną czytelnie imieniem i nazwiskiem.

Nie mogę znaleźć biletów nocnych na linie ZTM?

Od 1 kwietnia 2020 r. wszystkie bilety jednoprzejazdowe w sieci komunikacji organizowanej przez ZTM w Gdańsku obowiązują również na liniach nocnych.

Co z okresowymi biletami imiennymi ważnymi od poniedziałku do piątku i przez cały tydzień? Czy one również, zarówno pełnopłatne jak i ulgowe, umożliwiają podróż pociągami SKM/PKM i POLREGIO?

Tak, pod warunkiem posiadania aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca. Podróż pociągami SKM/PKM i POLREGIO możliwa jest wyłącznie między stacjami i przystankami położonymi w granicach administracyjnych Miasta Gdańska. Ważne: Podczas kontroli biletowej w pociągach SKM/PKM i POLREGIO, pasażer ma obowiązek okazać imienny bilet miesięczny oraz aktywną gdańską Kartę Mieszkańca podpisaną czytelnie imieniem i nazwiskiem.

Mam bilet miesięczny na SKM i aktywną gdańską Kartę Mieszkańca. Czy mogę również poruszać się autobusami i tramwajami po Gdańsku?

Nie. Bilet miesięczny na SKM nie upoważnia do poruszania się autobusami i tramwajami po Gdańsku.

Nie mogę znaleźć w ofercie biletów 30-dniowych?

Od 1 kwietnia 2020 r. podział biletów okresowych wygląda następująco: bilety miesięczne i bilety semestralne. Nie będzie już biletu 30-dniowego. Zamiast biletu 30-dniowego proponujemy doładowanie do karty biletu miesięcznego, który może obowiązywać od dowolnego dnia miesiąca, a nie jak do tej pory, tylko od 1. dnia każdego miesiąca.

Mam kartę miejską na okaziciela, czy uprawnia mnie to do przejazdów SKM/PKM i POLREGIO?

Nie. Bilety doładowane na kartach na okaziciela nie uprawniają do przejazdów SKM/PKM i POLREGIO.

Korzystam z linii nocnej N1 na trasie: Gdańsk- Sopot-Gdynia. Czy muszę dokupywać bilety na terenie Sopotu/Gdyni?

Granice stref taryfowych dotyczą tylko biletów okresowych. Jeśli pasażer posiada bilet okresowy ważny na przejazdy tylko w granicach miasta Gdańsk, a podróż kończy poza granicami tej strefy, np. na przystanku sopockim lub gdyńskim, musi dodatkowo skasować bilet jednorazowy na przejazd poza granicami gminy.

Jeśli natomiast korzystając z przejazdu na tej trasie zaczyna i kończy podróż w Gdańsku, potrzebny jest mu bilet ważny tylko w granicach miasta Gdańska.

Posiadacze biletów sieciowych ZTM (Gdańsk + gminy), mogą korzystać z przejazdów wszystkimi liniami organizowanymi przez ZTM Gdańsk, na całej ich długości.

Mam 14 lat, korzystam z bezpłatnych przejazdów w tramwajach i autobusach w Gdańsku, bo chodzę do szkoły i mam Gdańską Kartą Mieszkańca. Czy w związku z tym mam również bezpłatne przejazdy koleją SKM/PKM i POLREGIO w granicach administracyjnych Miasta Gdańska?

Nie. W pociągach SKM/PKM i POLREGIO w granicach administracyjnych Miasta Gdańska trzeba mieć imienny bilet okresowy ZTM normalny lub ulgowy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....