TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk: W środę nowe autobusy - w kwietniu tramwaje
TransInfo.pl - Opublikowano: 25.02.2019 10:30:29
Gdańsk: W środę nowe autobusy - w kwietniu tramwaje ; fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Aleksandra Dulkiewicz z komitetu "Wszystko dla Gdańska" przedstawiła pięć programowych celów. Wśród nich rozwój komunikacji publicznej.

Pięć celów programowych przedsiębiorczości, przedstawiła w niedzielę - 24 lutego - kandydatka na prezydenta Gdańska, p.o. prezydenta miasta, Aleksandra Dulkiewicz z komitetu "Wszystko dla Gdańska". To: "Sprawniej i bezpieczniej poruszamy się po Gdańsku", "Szczęście i zdrowie gdańskich rodzin", "Najlepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości", "Najlepsze miejsce do życia" oraz "Wspólnie decydujemy o gdańskich sprawach".

Autobusy i tramwaje

Sprawnie i bezpiecznie poruszamy się po Gdańsku, pod tym hasłem, jak powiedziała kandydatka, kryje się “nacisk na jeszcze lepszą organizację komunikacji publicznej". Aleksandra Dulkiewicz przypomniała, że w nadchodzącym tygodniu podpisana zostanie umowa na wypożyczenie nowych autobusów na potrzeby Gdańskich Autobusów i Tramwajów, a w kwietniu tabor GAiT zostanie dodatkowo wzmocniony przez przyjazd kolejnych nowych tramwajów i autobusów zamówionych przez spółkę miejską.

Celem tego punktu programu Aleksandry Dulkiewicz jest także zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom - “zero wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i rowerzystów". Kandydatka zapowiedziała audyt bezpieczeństwa dróg prowadzących do poszczególnych gdańskich szkół.

-"Już w środę podpiszemy umowy na wypożyczenie blisko 50 autobusów, którymi będziemy mogli poruszać się po Gdańsku, a w kwietniu pojawią się nowe tramwaje. W ramach celu +Sprawniej i bezpieczniej poruszamy się po Gdańsku+ wdrażamy też politykę +zero wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i rowerzystów+" – mówiła na briefingu prasowym na molo w Gdańsku-Brzeźnie, Dulkiewicz.

Z kolei w ramach celu "Najlepsze miejsce do życia" Dulkiewicz stawia m.in. na budowę dróg rowerowych oraz miejsc do biegania.

3 marca

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska odbędą się w niedzielę 3 marca br. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to wynikiem wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz Dulkiewicz, pierwszej zastępcy Adamowicza oraz szefowej jego sztabu wyborczego w wyborach samorządowych w 2018 r., o najwyższy urząd w Gdańsku ubiegają się także reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu "Odpowiedzialni-Gdańsk". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
Gdańsk
GAiT Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....