TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk: System Informacji Miejskiej - i nikt już nie będzie błądził
DZIENNIK BAŁTYCKI 21.01.2008 - Opublikowano: 22.01.2008 13:33:57
Gdańsk: System Informacji Miejskiej - i nikt już nie będzie błądził
Gdańsk doczeka się wreszcie nowych oznakowań przystanków komunikacji miejskiej. Zmiana czeka przystanki zarówno autobusowe, jak i tramwajowe. Jak wygląda nowy wzór słupka z informacją o rozkładzie jazdy oraz nowe oznaczenie przystanków, można przekonać się w dwóch miejscach. Pierwsze dwa znajdują się naprzeciwko Dworca Głównego PKP, dwa następne na Hucisku. - Dobrze, że pojawiły się nowe oznaczenia na przystankach, wreszcie wszystkie informacje są w jednym miejscu - cieszy się Antoni Adamowski z Chełma. - Cały czas jednak oznaczenia nie są czytelne i ktoś przyjezdny nie ma pojęcia, na jakim przystanku wysiada oraz jakie linie z niego odjeżdżają. Wyposażenie czterech przystanków kosztowało około 60 tys. zł. Jak wyglądają pozostałe gdańskie przystanki, każdy widzi. Zarząd Drog i Zieleni w Gdańsku, odpowiedzialny między innymi za ich stan techniczny, postanowił poprawić ich jakość. Wiaty oraz stojące przy nich słupki mają stać się elementem gdańskiego Systemu Informacji Miejskiej. Chodzi o ujednolicony sposób oznaczania nazw ulic, placów oraz przystanków. Pierwsze elementy SIM od dwóch lat znajdują się na gdańskim Głównym Mieście. - Założenie jest takie, by nazwy ulic w każdej gdańskiej dzielnicy znajdowały się na tablicach o innym kolorze tła - wyjaśnia Romuald Nietupski, dyrektor ZDiZ w Gdańsku.
Nim jednak na wszystkich gdańskich przystankach będzie obowiązywał jeden wzór oznaczeń oraz pojawią się nowe słupki, urzędnicy chcą z pomocą \'Polski Dziennika Bałtyckiego\' dowiedzieć się, czy wybrali dobry kierunek.
- Chcemy poznać wszystkie konkretne uwagi oraz zastrzeżenia mieszkańców Gdańska co do wykonania istniejących słupków - wyjaśnia Romuald Nietupski. - Warunkiem jest jednak utrzymanie nowych słupków i oznaczeń przystanków w konwencji istniejącego już Systemu Informacji Miejskiej.
Projekt gdańskiego Systemu Informacji Miejskiej został nagrodzony w ubiegłym roku w konkursie Bramy Kraju. Jurorzy przyznali nagrodę dla gdańskiego Systemu Informacji Miejskiej m.in. za jego spójność, trójjęzyczność oraz wkomponowanie w obraz miasta. Kolejna dzielnica - w 2008 roku ZDiZ planuje zainstalować SIM we Wrzeszczu. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
przystanek
informacja pasażerska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....