TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komunikacji miejskiej
UM GDAŃSK - Opublikowano: 23.06.2015 00:12:36
Gdańsk: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komunikacji miejskiej

W poniedziałek, 22 czerwca w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się konferencja ?Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość gdańskiej komunikacji miejskiej?, połączona z prezentacją publikacji ?70 lat powojennej komunikacji Miejskiej w Gdańsku?. Prelegenci dyskutowali zarówno o historii, a także o planach na najbliższą przyszłość. Podsumowano nie tylko 70 lat historii powojennej komunikacji, ale zaprezentowano też nowe zakupy taborowe i najnowsze rozwiązania technologiczne. Dyskutowano także o pomysłach na lepszą komunikację w mieście.

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele: Urzędu Miejskiego w Gdańsku, w tym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i zastępca prezydenta Piotr Grzelak; władze miast i gmin ościennych; Zarządu Transportu Miejskiego, Zakładu Komunikacji Miejskiej, Gdańskich Inwestycji Komunalnych, Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, Szybkiej Kolei Miejskiej, Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej; Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Komunikacji Miejskiej, a także przedstawiciele firm przewozowych oraz producentów autobusów.

- Wyzwania, jakie czekają nas przez najbliższe lata, to pewno rozwinięcie sieci transportu publicznego ? mówił prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, od którego wystąpienia rozpoczęła się konferencja. Prezydent podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój komunikacji w Gdańsku, pogratulował także Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, Maciejowi Kosycarzowi i Dariuszowi Łazarskiemu wydania publikacji opisującej historię powojennej komunikacji publicznej w Gdańsku.

Maciej Kosycarz w niezwykle barwny sposób opowiedział o książce i pracy nad nią, prezentując przy tym sporo anegdot dotyczących komunikacji, omówił także niektóre z unikatowych zdjęć, dotyczących powojennej historii transportu publicznego w Gdansku. Po nim głos zabrał Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, który zaprezentował liczącą 10 lat historię ZTM w Gdańsku. Marcin Dawidowski, dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, opowiedział o wszystkich etapach ?Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej? oraz szczegółach ich realizacji. Koncepcję modernizacji parku taborowego do 2030 r. omówił Maciej Lisicki, wiceprezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. O ekonomii i ekologii, w kontekście nowoczesnych autobusów miejskich, opowiedział Adam Kempiński z firmy EvoBus Polska Sp. z o.o.  Natomiast niskoemisyjną komunikację miejską przyszłości przedstawili Wiesław Cieśla i Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach S.A. Podsumowaniem spotkania była dyskusja podczas której poruszono kwestie zakupów nowych pojazdów niskoemisyjnych oraz integracji taryfowo-biletowej, a także prezentacja najnowszych pojazdów autobusowych floty ZKM w Gdańsku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZTM Gdańsk
konferencja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....