TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk poprawia łączność z Tristarem. Jak co roku
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.01.2019 11:30:52
Gdańsk chce połączyć cały tabor z Tristarem

Co roku Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku ogłasza przetarg na zakup usługi instalacji (montaż/demontaż) urządzeń pokładowych TRISTAR w wymienianych lub modernizowanych pojazdach operatorów.  Tak jest i w tym roku.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR od momentu odbioru do chwili obecnej obejmuje cały tabor gdańskich operatorów, z którymi ZTM współpracuje w ramach umów przewozowych. Dzięki temu m.in. dyspozytorzy w Centrali Ruchu mają wiedzę, gdzie są pojazdy świadczące dla nas usługi, tablice przystankowe i on-line dostępne na stronie ZTM pokazują pasażerom estymowany czas przyjazdu, a użytkownicy Otwartych danych mają informację o szacunkowych czasach przyjazdów pojazdów dla wszystkich przystanków w sieci ZTM oraz ZKM w Gdyni.

Teraz przyszedł czas na doroczną wymianę i montaż odpowiednich urządzeń.

Ile urządzeń do wymiany?

ZTM szacuje, że zostanie zdemontowanych 69 kompletów urządzeń w pojazdach jednokierunkowych i 23 komplety w pojazdach dwukierunkowych. Z kolei 69 urządzeń ma być zamontowanych w pojazdach jednokierunkowych, a w dwukierunkowych 35. W trakcie trwania prac zamawiający może zmienić liczbę montaży i demontaży w zależności od potrzeb. Przy czym zamawiający zastrzegł sobie prawo do zlecenia minimalnej ilości prac instalacyjnych w pojazdach, która to stanowić będzie ok. 27% łącznej szacowanej, maksymalnej ilości prac.

-"Za czynności płacimy każdorazowo, po wykonaniu usługi, stąd w postępowaniu podaliśmy szacunkowe maksymalne ilości prac do wykonania na rok bieżący. Jest to niezbędne, aby określić jedynie wartość maksymalną umowy (ceny jednostkowe podawane są przez oferentów na etapie składania ofert) - powiedział nam Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy ZTM Gdańsk.

Obowiązki wykonawcy

Do obowiązków wykonawcy będzie należeć m.in. prawidłowe podłączenie sygnału drzwi i drogomierza. W przypadku typu pojazdów, które nie mają przygotowanych schematów instalacyjnych, wykonawca, w porozumieniu z zamawiającym, ma obowiązek je wykonać i przedstawić do zatwierdzenia zamawiającemu. Wykonawca zobowiązany będzie zakupić i dostarczyć wszystkie materiały niezbędne do prawidłowego wykonania prac demontażu i montażu urządzeń pokładowych w pojazdach zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Wykonawca ma obowiązek współpracy z producentem i serwisantem Systemu Zarządzania Transportem Zbiorowym i Systemu Informacji Pasażerskiej TRISTAR, gwarantem części urządzeń SIP-TRISTAR. Ponadto usługa musi zostać wykonana tak, aby w żaden sposób nie naruszyć gwarancji na pojazdy, w których będą prowadzone prace. Wykonawca udzieli zamawiającemu minimum 12 miesięcznej gwarancji na wykonane prace.

Usługi objęte niniejszym zamówieniem będą realizowane w miejscu eksploatacji urządzeń. Jednak ZTM dopuszcza możliwość wykonywania prac na terenie zajezdni operatorów zlokalizowanych w Gdańsku. Ponadto, zamawiający nie wyklucza konieczności wykonania prac np. u producenta pojazdu lub firmy modernizującej, poza województwem pomorskim. Zamawiający przewiduje, że niekiedy urządzenia mogą być demontowane z jednego pojazdu i zamontowane w innym pojeździe. ZTM może również zlecić montaż urządzeń będących w magazynie zamawiającego.

Warunki przetargu

Gdański organizator przewozów wyznaczył termin otwarcia ofert na dzień 25 stycznia. Przewidziano dwa kryteria oceny ofert: cenę (60%) i dostęp do serwisu internetowego (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
informacja
ITS
Gdańsk
ZTM Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....