TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk: konkurs Oceń ZKM
ZKM GDAŃSK - Opublikowano: 18.04.2015 11:22:52
Gdańsk: konkurs Oceń ZKM

Wśród kierowców i motorniczych ZKM jest policjant i piłkarz, sanitariusz, kierowca czołgu i wyrzutni rakiet, ale także są i tacy, którzy od dziecka marzyli, by usiąść za sterami tramwaju lub za kierownicą autobusu miejskiego.

Od rana za pulpitem

Ci z porannej zmiany wstają zwykle koło 2:30 w nocy, szybkie śniadanie i do pracy. Na trasy wyjeżdżają przed 4:00. - Pomimo, że jeździ się codziennie po tych samych trasach, te same skrzyżowania, światła, to każdy dzień może przynieść coś, czego się nie spodziewamy. Ta praca nigdy nie jest nudna. Codziennie uczymy się czegoś nowego, poznajemy nowe sytuacje, nowych pasażerów. W tym zawodzie trzeba być niezwykle opanowanym, sumiennym, stanowczym, a jednocześnie komunikatywnym, pomocnym i skupionym na jeździe. Dopiero, jak siadam za pulpitem w tramwaju, czuję się naprawdę odstresowany ? mówi Jarosław Szymański.

Piłka i maraton

Praca kierowcy czy motorniczego to ciężki wysiłek psychiczny, dlatego wielu z pracowników gdańskiego ZKM w czasie wolnym stawia przede wszystkim na sport. W szeregach ZKM można znaleźć na przykład zapalonych piłkarzy. Nie tylko interesują się piłką nożną, ale także grają zawodowo w nogę. Przykładem jest motorniczy Michał Kowalczyk, który zamienił pracę policjanta na stery tramwaju, a w czasie wolnym gra w kilku zespołach piłkarskich, między innymi w reprezentacji ZKM. Przebiegniętym maratonem może się natomiast pochwalić kierowca Krzysztof Kuzborski, który po skończeniu studiów na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, trafił do referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku, gdzie zajmował się prowadzeniem zajęć dla młodzieży w szkołach. Z ZKM jest związany od kilku lat.

Sanitariusz za kółkiem

Wśród kierowców i motorniczych gdańskiego ZKM można znaleźć nie tylko byłych policjantów, czy strażników miejskich, ale także pracowników pogotowia ratunkowego. Pan Piotr Ślęzak, zanim został kierowcą autobusu, pracował przez kilkanaście lat jako sanitariusz. - Stykałem się z różnymi sytuacjami. Widziałem ludzkie tragedie, choroby. Mimo to jestem bardzo pozytywnie nastawiony do świata. Pasażerowie są w dobrych rękach, ale odpukać, póki co nie zdarzyła się w autobusie taka sytuacja, żebym musiał komuś udzielać specjalistycznej pomocy.

Z czołgu do autobusu

Motorniczych i kierowców z ciekawą przeszłością zawodową jest wielu, ale na głowę bije wszystkich na pewno Arkadiusz Guenther. Od 10 lat wozi pasażerów autobusów po Gdańsku, ale karierę za kierownicą zaczynał w wojsku. W pułku Artylerii Rakietowej w Braniewie kierował sanitarką, czołgiem, a nawet wyrzutnią rakiet. Miał też propozycję wyjazdu na misję do Iraku, jednak rodzina przekonała go, żeby nie jechał. - Nie pojechałem i dzięki temu spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Zostałem kierowcą autobusów. Teraz swoją pasją zarażam syna. Przez kilka lat jeździłem prawie codziennie na 112. Dla mnie najlepsza linia jaka może być. Ludzie mnie tam znali, mówili ?Dzień dobry Panie Arku?. Ja też znałem pasażerów. Wiedziałem, że ta pani na pewno się spóźni, a tamten pan na pewno będzie dobiegał. Dobrze wiedzieli, że na nich poczekam, a potem mi dziękowali. W autobusie tej linii poznałem też swoją żonę ? dodaje z uśmiechem Arkadiusz Guenter.

Wybierz najlepszych

Na ulubionych kierowców i motorniczych gdańskiego ZKM można głosować jeszcze do końca czerwca. Każdego miesiąca na wszystkich biorących udział w konkursie czekają bilety miesięczne i zestawy gadżetów. Szczegóły konkursu ?Oceń ZKM? można znaleźć na stronie www.zkm.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZKM Gdańsk
konkurs
kierowcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....