TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk: Komisja Zarządów Transportu IGKM
ZYGMUNT GOŁĄB / ZTM GDAŃSK - Opublikowano: 28.05.2015 12:58:09
Gdańsk: Komisja Zarządów Transportu IGKM

W dniach 19-20 maja 2015 r. odbyły się w Gdańsku obrady Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, w której uczestniczyło blisko 70 osób: przedstawicieli IGKM oraz organizatorów transportu, operatorów, a także przedsiębiorstw świadczących usługi na rzecz komunikacji miejskiej z całej Polski. Współorganizatorem wydarzenia był Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, natomiast samo spotkanie połączono z jubileuszem 10-lecia funkcjonowania ZTM w Gdańsku.

Obrady komisji przebiegały pod hasłem ?Integracja transportu publicznego w praktyce?. Podzielono je na dwa bloki tematyczne. Pierwszy, pod nazwą ?Rozwój i integracja systemu transportowego na przykładzie Metropolii Trójmiejskiej?, stanowił prezentację dorobku, kształtu i kierunków rozwoju komunikacji w Trójmieście. Gdańsk jest w przededniu takiej właśnie integracji: Pomorska Kolej Metropolitalna jest bowiem projektem integrującym transport publiczny na obszarze metropolii. To nie tylko szansa, kolejny etap rozwoju Gdańska i innych miasta wchodzących w skład metropolii, ale i wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć.

 Jerzy Dobaczewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, przedstawił 10-letnią historię ZTM, organizatora komunikacji miejskiej w Gdańsku. Michał Glaser z  Biura Zarządu Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego omówił kwestie integracji transportu jako fundamentu rozwoju metropolii. Sebastian Zomkowski, Z-ca Dyrektora ds. Przewozów ZTM w Gdańsku zaprezentował historię rozwoju komunikacji tramwajowej w Gdańsku, jak i wstępne plany integracji gdańskiej komunikacji miejskiej z PKM. Hubert Kołodziejski, przewodniczący MZKZG opowiedział o założeniach integracji taryfowo ? biletowej transportu kolejowego z miejskim w Metropolii Trójmiejskiej. O systemie zarządzania ruchem Tristar, jako narzędziu wspomagającym organizatorów transportu publicznego na przykładzie Gdańska i Gdyni mówili: Agnieszka Rzeźnikowska z ZTM w Gdańsku oraz Mariusz Horoń z ZKM Gdynia. Natomiast optymalne projektowanie sieci komunikacyjnej i rozkładów jazdy w systemie cityLineDesigner zaprezentowała firma DPK System.

Drugi blok obrad komisji przebiegał pod hasłem ?Alternatywne metody podróżowania w mieście?. Nie mogło tu zabraknąć Remigiusza Kitlińskiego z UM Gdańsk, który przedstawił realizację polityki rowerowej Gdańska w oparciu o fundusze unijne. Przedstawiciel UMS Warszawy, Tamas Dombi, omówił rolę roweru miejskiego w sieci publicznego transportu zbiorowego na przykładzie Warszawy. Projekt ożywienia dróg wodnych w Gdańsku i jego efekty przedstawiali kolejno: Monika Rynkowska przedstawiciel gdańskiego MOSiR oraz Alicja Kraska, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych ZTM w Gdańsku, która zabrała uczestników w rejs szlakiem tramwajów wodnych. Natomiast Natalia Nazaruk z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy opowiedziała o tramwaju wodnego w Bydgoszczy, a Jarosław Zając z ZTM w Gdańsku omówił stosowanie przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w oparciu o postanowienie SKO w Gdańsku.

- Drugiego dnia zaproszeni goście odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, Węzeł Integracyjny Łostowice Świętokrzyska, Węzeł Integracyjny PKM  - ZTM Brętowo oraz Węzeł Integracyjny SKM ? ZTM Śródmieście, dzięki czemu mogli przekonać się, jak w praktyce wyglądają kwestie integracji transportu w naszym mieście ? podsumowuje Alicja Kraska, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych ZTM w Gdańsku.

Podczas uroczystej gali na PGE Arena, z udziałem zaproszonych gości ? przedstawicieli IGKM oraz organizatorów transportu, operatorów, a także przedsiębiorstw świadczących usługi na rzecz komunikacji miejskiej z całej Polski, z rąk Prezydenta Pawła Adamowicza Medale Prezydenta Miasta Gdańska otrzymali szefowie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku: Dyrektor Jerzy Dobaczewski, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych Alicja Kraska oraz Sebastian Zomkowski, Z-ca Dyrektora ds. Przewozów, a także najbardziej zasłużeni pracownicy jednostki, którzy ją współtworzyli: Tadeusz Doliniec, Główny Księgowy; Beata Szlak, Kierownik Sekcji Kadr i Organizacji; Marcin Dymarski, Kierownik Działu Informatyki; Andrzej Organiak, Starszy Specjalista ds. Informatyki; Izabela Ciechowska ? Karczewska, Główny Specjalista ds. Zamówień Publicznych; Wojciech Lemański, Kierownik Sekcji Programowania Rozwoju Komunikacji Miejskiej; Mariusz Szramowski, Kierownik Sekcji Personalizacji Kart; Tomasz Żurawski, Starszy Inspektor ds. Badania Rynku Usług Przewozowych oraz Katarzyna Kubiak, Kierownik Działu Organizacji Sprzedaży Biletów.

Ponadto, z rąk Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, Adama Karolaka, Odznaki Branżowe IGKM ?Zasłużony dla komunikacji miejskiej? otrzymali Dyrektor ZTM w Gdańsku, Jerzy Dobaczewski oraz Z-ca Dyrektora ds. Handlowych ZTM w Gdańsku, Alicja Kraska.

Dyrektor Jerzy Dobaczewski wraz z Prezesem Adamem Karolakiem wręczyli również medale za ?Wieloletnią pracę dla komunikacji miejskiej?. Złoty, po 30 latach pracy,  otrzymał Sławomir Gąsiorowski, Kierownik Centrali Ruchu ZTM, natomiast brązowy, po 20 latach pracy - Izabela  Solińska, Główny Specjalista ds. rozliczeń.  Całą uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego Baltic.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, powstały na podstawie uchwały Nr XXXV/1076/05 Rady Miasta Gdańska z 17 lutego 2005 r., funkcjonuje od 1 maja 2005 r. Organizuje gminny  transport zbiorowy poprzez kontraktowanie usług przewozowych, realizuje sprawy z zakresu administracji publicznej, prowadzi politykę cenową, promuje transport publiczny oraz wnioskuje do planów inwestycji miejskich w sprawach dotyczących funkcjonowania i rozwoju komunikacji miejskiej. Do zadań ZTM w Gdańsku należy także m.in. tworzenie rozkładów tramwajowych i autobusowych, organizacja ruchu w kontekście prowadzonych prac inwestycyjnych, jak też dystrybucja biletów i kart miejskich. Usługi przewozowe dla ZTM w Gdańsku wykonuje trzech Operatorów: Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, Sp. z o.o., Warbus Sp. z o.o. oraz PKS Gdańsk Sp. z o.o. wszyscy Operatorzy dysponują nowoczesnym, klimatyzowanym taborem (100 % niskich podłóg w autobusach, 76% w tramwajach). Realizując usługi przewozowe dla Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, przewieźli w zeszłym roku aż 170 864 329 Pasażerów, co stanowi swoisty rekord.

Jak podkreśla Dyrektor Jerzy Dobaczewski, jednym z największych sukcesów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku jest to, że pasażerowie odzyskali zaufanie do komunikacji miejskiej, wybierając ten właśnie środek transportu po mieście. Zarząd  Transportu Miejskiego w Gdańsku organizując komunikację udowodnił, że publiczny transport zbiorowy może działać sprawnie i niezawodnie. Blisko 171 milionów przewiezionych w 2014 r. pasażerów jest tego najlepszym dowodem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
Gdańsk
IGKM
komisja
jubileusz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....