TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk buduje centrum integracyjne. Dobre tempo
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 22.11.2018 18:01:52
Gdańsk buduje centrum integracyjne. Dobre tempo (foto: gdansk.pl)

W sąsiedztwie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Rębiechowie powstaje parking, na którym miejsce znaleźć ma blisko 400 samochodów.

Choć przystanek stoi w "szczerym polu" to korzystają z niego każdego dnia setki pasażerów, zarówno mieszkańców Gdańska jak i okolicznych miejscowości. Co dzieje się na placu budowy?

Budowa węzła przesiadkowego rozpoczęła się w maju br. Obecnie trwają tam prace brukarskie, w tym ustawianie krawężników. Wbudowywana jest także warstwa podbudowy składającej się z kruszywa łamanego i zalewane fundamenty pod lampy oświetleniowe. Trwają również roboty związane z umacnianiem skarp zbiornika retencyjnego.

Prace, póki co, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Inwestycja powinna zakończyć się w grudniu br.

- Dużo jednak będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Jeżeli temperatura w najbliższych tygodniach będzie zbyt niska pewne prace trzeba będzie odłożyć do wiosny przyszłego roku. Jest to związane z technologią wykonywania niektórych prac – zaznacza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przystanek PKM Rębiechowo jest jednym z nielicznych, przy którym każdego dnia można zauważyć zaparkowane dziesiątki samochodów. Oznacza to, że mieszkańcy tej części Gdańska, jak i okolicznych miejscowości wolą podjechać i zostawić samochód w takim miejscu, a następnie przesiąć się na pociąg PKM, którym wygodnie dojadą do pracy bądź szkoły. Auta, póki co, stawiane są wzdłuż istniejącej drogi dojazdowej.

W ramach węzła przesiadkowego w Rębiechowie po południowej stronie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Rębiechowo, tuż przy drodze dojazdowej z Banina, Gdańsk buduje parking dla 387 pojazdów osobowych. Na parkingu zabezpieczone zostaną również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji powstanie cała infrastruktura techniczna łącznie z chodnikami oraz oświetleniem. Projekt przewiduje też wykonanie monitoringu parkingu - składającego się z ośmiu kamer obrotowych i dwóch stałych (na wjeździe i wyjeździe) oraz stojaków dla rowerów z wiatą (będzie to 25 stojaków w kształcie odwróconej litery "U"). Te elementy wykonane zostaną w trybie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawca musiał opracować projekty, a dopiero po ich sporządzeniu przystąpił do ich realizacji. W ramach inwestycji zaplanowano także odwodnienie terenu oraz budowę niewielkiego zbiornika retencyjnego.

Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego ponad 5,5 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prace realizuje firma MTM S.A. z Gdyni.

Partnerem tego projektu jest gmina Żukowo, która w ramach realizacji węzła rozbuduje drogi dojazdowe (rowerowe oraz dla samochodów i transportu zbiorowego). Będą to ulice: Akacjowa (około 750 m), Słoneczna (około 2,4 km) oraz Czaple (około 800 m). Do nowego węzła powstaną także trasy rowerowe z miejscowości Leźno, Lniska, Chwaszczyno, Banino, Pępowo. Łącznie planowana jest budowa prawie 26 kilometrów tras rowerowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
PKM
węzeł przesiadkowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....