TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk buduje centrum integracyjne. Dobre tempo
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 22.11.2018 18:01:52
Gdańsk buduje centrum integracyjne. Dobre tempo (foto: gdansk.pl)

W sąsiedztwie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Rębiechowie powstaje parking, na którym miejsce znaleźć ma blisko 400 samochodów.

Choć przystanek stoi w "szczerym polu" to korzystają z niego każdego dnia setki pasażerów, zarówno mieszkańców Gdańska jak i okolicznych miejscowości. Co dzieje się na placu budowy?

Budowa węzła przesiadkowego rozpoczęła się w maju br. Obecnie trwają tam prace brukarskie, w tym ustawianie krawężników. Wbudowywana jest także warstwa podbudowy składającej się z kruszywa łamanego i zalewane fundamenty pod lampy oświetleniowe. Trwają również roboty związane z umacnianiem skarp zbiornika retencyjnego.

Prace, póki co, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Inwestycja powinna zakończyć się w grudniu br.

- Dużo jednak będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Jeżeli temperatura w najbliższych tygodniach będzie zbyt niska pewne prace trzeba będzie odłożyć do wiosny przyszłego roku. Jest to związane z technologią wykonywania niektórych prac – zaznacza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przystanek PKM Rębiechowo jest jednym z nielicznych, przy którym każdego dnia można zauważyć zaparkowane dziesiątki samochodów. Oznacza to, że mieszkańcy tej części Gdańska, jak i okolicznych miejscowości wolą podjechać i zostawić samochód w takim miejscu, a następnie przesiąć się na pociąg PKM, którym wygodnie dojadą do pracy bądź szkoły. Auta, póki co, stawiane są wzdłuż istniejącej drogi dojazdowej.

W ramach węzła przesiadkowego w Rębiechowie po południowej stronie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Rębiechowo, tuż przy drodze dojazdowej z Banina, Gdańsk buduje parking dla 387 pojazdów osobowych. Na parkingu zabezpieczone zostaną również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji powstanie cała infrastruktura techniczna łącznie z chodnikami oraz oświetleniem. Projekt przewiduje też wykonanie monitoringu parkingu - składającego się z ośmiu kamer obrotowych i dwóch stałych (na wjeździe i wyjeździe) oraz stojaków dla rowerów z wiatą (będzie to 25 stojaków w kształcie odwróconej litery "U"). Te elementy wykonane zostaną w trybie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawca musiał opracować projekty, a dopiero po ich sporządzeniu przystąpił do ich realizacji. W ramach inwestycji zaplanowano także odwodnienie terenu oraz budowę niewielkiego zbiornika retencyjnego.

Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego ponad 5,5 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prace realizuje firma MTM S.A. z Gdyni.

Partnerem tego projektu jest gmina Żukowo, która w ramach realizacji węzła rozbuduje drogi dojazdowe (rowerowe oraz dla samochodów i transportu zbiorowego). Będą to ulice: Akacjowa (około 750 m), Słoneczna (około 2,4 km) oraz Czaple (około 800 m). Do nowego węzła powstaną także trasy rowerowe z miejscowości Leźno, Lniska, Chwaszczyno, Banino, Pępowo. Łącznie planowana jest budowa prawie 26 kilometrów tras rowerowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
PKM
węzeł przesiadkowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....