TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdańsk będzie miał nowe wiaty, ale mniej niż chciał
- Opublikowano: 27.03.2020 16:30:23
Gdańsku będzie miał nowe wiaty, ale mniej niż chciał; fot. fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła dwuczęściowy przetarg nieograniczony na zaprojektowanie, wykonanie, dostawę i montaż wiat przystankowych w łącznie 64 lokalizacjach.

Na gdańskich przystankach miały pojawić się nowe wiaty. I pojawią się, ale w mniejszej liczbie niż pierwotnie planowano. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła dwuczęściowy przetarg nieograniczony na:

  • zaprojektowanie, wykonanie, dostawę i montaż wiat przystankowych w 30 lokalizacjach (część 1)

  • na zaprojektowanie, wykonanie, dostawę i montaż wiat przystankowych w 34 lokalizacjach (część 2).

Pozytywny finał nastąpił tylko w przypadku drugiej części przetargu. Tutaj miasto podpisało już umowę na realizację inwestycji z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym ŚLIZEX Wiesław Ślizewski. Wartość kontraktu opiewa na sumę 1 494 000,00 PLN.

Z kolei w części 1 przetargu jedyna złożona oferta ponad dwukrotnie przewyższała kosztorys miasta i dlatego urzędnicy zdecydowali o unieważnieniu tej części zamówienia. Całe zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pod nazwą: "Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej -etap IVA".

Projekt wiat z części 2 przetargu ma powstać w ciągu 180 dni. Z kolei prace budowlane mają zostać zakończone w 160 dni od wykonania projektu.

Specyfikacja wiat

Wykonawca ma obowiązek zaprojektować wiaty, a następnie je wykonać i zamontować według określonych wytycznych. Wiaty mają być systemowe, modułowe, 4-8-panelowe, z bezpiecznymi szybami hartowanymi o grubości 8 mm, posadowione na fundamencie prefabrykowanym betonowym. Dach wiat ma być wypukły w kształcie łuku z dymionego poliwęglanu litego, z podświetlaną przednią krawędzią taśmą LED na całej długości.

Wiaty będą wyposażone w aluminiową gablotę obustronnie przeźroczystą zamocowaną do konstrukcji wsporczej w prawym module wiaty, podświetloną taśmą LED po wewnętrznym obwodzie (bez dolnej krawędzi). We wnętrzu znajdzie się ławka wolnostojąca o długości 1,4 m, z siedziskiem z bala drewnianego. Wyposażenie wiat stanowić mają również dwustronne aluminiowe panele reklamowe oraz tablice Systemu Informacji Miejskiej według standardów obowiązujących w Gdańsku.

Lokalizacja nowych wiat

W ramach podpisanej umowy, wiaty zostaną zamontowane na przystankach: Szadółki 1684, Centrum Onkologii 1913, Plońska (N/Ż) 1164, Jarowa 1353 i 1354, Sopocka 1511, Iławska 1571, Myśliborska 1573 i 1574, Hala "Olivia" 1841, Jasia i Małgosi 1814 i 1815, Telewizyjna 1905 i 1906, Nad Jarem 1340, Mjr. Hubala 1823, Poznańska 1530, Rejtana 1208 i 1209, Schumana 1357 i 1358, Schuberta 1360, Sierpowa 1183, Bratki 1184, Stokrotki 1760, Gęsia 1185, Olszynka-Niwki 1186, Zawodzie 1187, Dworkowa 1660, Modra IV N/Ż 1711, Bema 1328, Radiowa 1409, Radiowa (N/Ż) 1749, Plowce 1331.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Gdańsk
Ślizex

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....