TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gadające kasowniki we Wrocławiu
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.09.2016 16:34:22 1 komentarz
Gadające kasowniki we Wrocławiu

We wrocławskich autobusach i tramwajach kasowniki przemówiły ludzkim głosem, a właściwie ręką wrocławskiego plastyka Roberta Jagiełłowicza. Żółte maszyny zyskały oczy i nietypowe naklejki z zabawnymi komiksowymi hasłami. I tak niektóre kasowniki komunikują pasażerom: "Stres jest główną przyczyną chorób ? Wyluzuj ? Skasuj bilet", inne - "?Po siódme ? skasuj bilet", a niektóre "Nie oszczędzaj na bilecie ? zaimponuj swej kobiecie", czy "Znamy się tylko z widzenia? Poznajmy się z bliska". 

Akcja to wspólny pomysł MPK i wrocławskiego artysty. Jego rysunki pojawiły się na planszach wystawy "Prawdziwa historia jazdy na gapę" oraz podczas kampanii "Kontroler też człowiek".

- Chcemy zwrócić uwagę na kwestie kasowania biletów przez naszych pasażerów. Postanowiliśmy zrobić coś, czego jeszcze nie było i wykorzystać do tego kasowniki. "Ożywiliśmy" te na co dzień bezosobowe, ale jakże pożyteczne maszyny, bo chcemy wywołać uśmiech na twarzach naszych pasażerów. I tu z pomocą przyszedł nam Robert, który już nie pierwszy raz podjął się tematyki kasowania biletów na wesoło ? mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław.

Wprawdzie wpływy z tytułu biletów nie trafiają bezpośrednio do kasy MPK, a do budżetu miasta, z którego to finansowane jest MPK, to spółce nie jest wszystko jedno, ile tych środków będzie.

- Im więcej pieniędzy w budżecie miasta na komunikację miejską, tym ta komunikację miejska może być lepsza. Stale musimy wymieniać tabor, rozwijać się i zapewniać coraz wyższy standard, a to wszystko kosztuje. Na komunikacje miejską składają się wszyscy podatnicy i dlatego sprawiedliwe społecznie jest to, aby Ci którzy faktycznie korzystają z usług MPK, kasowali bilety ? podkreśla rzeczniczka.

Obecnie pieniądze z biletów pokrywają około połowy środków, które potrzebne są na bieżące funkcjonowanie MPK, nie licząc inwestycji czy utrzymania i remontów torowisk. Wprawdzie liczba gapowiczów rokrocznie spada (w latach 2001-2015 spadła we Wrocławiu o połowę), ale przecież zawsze może być jeszcze lepiej.

Kampanii towarzyszyć będzie specjalny konkurs dla pasażerów. Do wygrania będą czytniki e-booków i bilety komunikacji miejskiej. Co trzeba zrobić? W skrócie ? wymyślić własne hasła na kasowniki na wzór tych przygotowanych przez Roberta Jagiełlowicza i wysłać na adres konkurs@mpk.wroc.pl. Najlepsze zostaną nagrodzone czytnikami e-booków i biletami miesięcznymi. Konkurs zostanie uruchomiony lada dzień, a zgłoszenia będą zbierane do 7 października. W drugiej połowie października na kasownikach pojawią się zwycięskie "dymki" naszych nagrodzonych pasażerów.

Współorganizatorem konkursu jest Mennica Polska ? operator sieci dystrybucji biletów. Szczegółowy regulamin konkursu zostanie umieszczony na stronie internetowej MPK www.mpk.wroc.pl. Partnerem akcji jest AMS SA.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
AMS
  • obiłan – 27.09.2016

    Brawo Wrocław, kolejny fajny pomysł o jakim czytam w temacie działalności waszej komunikacji miejskiej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....