TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Francja wzmacnia ochronę transportu publicznego
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.03.2016 11:28:10
Francja wzmacnia ochronę transportu publicznego; fot. Reuters

Władze Francji postanowiły we wtorek wzmocnić ochronę granic i środków transportu publicznego oddelegowując do tego dodatkowo 1600 policjantów - powiedział minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve po spotkaniu u prezydenta Francois Hollandea.

Wcześniej tego dnia Hollande w związku z zamachami w Brukseli zwołał nadzwyczajne posiedzenie najważniejszych ministrów. Wśród obecnych byli premier Manuel Valls, szef MSW Cazeneuve i minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Cazeneuve poinformował, że 400 policjantów zostało wysłanych do ochrony obszaru Paryża. Sytuację w środkach transportu publicznego mają także monitorować patrole wojskowe - dodał.

Francuski minister spraw wewnętrznych przypomniał, że kraj od miesięcy stoi w obliczu "ekstremalnie wysokiego" zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, po tym jak w listopadzie 2015 roku islamiści dokonali serii zamachów w Paryżu zabijając 130 osób.

"Po porannych zamachach w Brukseli postanowiłem rozmieścić w różnych miejscach kraju dodatkowych 1,6 tys. policjantów - na przejściach granicznych, ale także w ważnych miejscach infrastruktury transportu powietrznego, morskiego i kolejowego" - mówił dziennikarzom Cazeneuve.

Szef MSW poinformował też, że od listopada ubiegłego roku, kiedy to doszło do zamachów w Paryżu, wstępu na terytorium kraju odmówiono 10 tys. osób. Agencja Reutera przypomina, że na mocy układu z Schengen granice Francji są oficjalnie otwarte, jednak po zamachach z 13 listopada przywrócono w niektórych miejscach sprawdzanie dokumentów. Cazeneuve tłumaczył we wtorek, że dodatkowe kontrole graniczne dotyczyły głównie północnej granicy z Belgią. Oddelegowano tam 5 tys. policjantów - podkreślił Cazeneuve.

"W sumie sprawdziliśmy 220 przejść (punktów przekraczania granicy), 42 z nich było regularnie monitorowane. W wyniku czego sprawdziliśmy przez cztery miesiące 6 mln osób, a 10 tys. z nich odmówiono prawa wstępu" - mówił dziennikarzom minister.

Tego samego dnia przewoźnik kolejowy operujący między Francją a Belgią, Thalys, poinformował o wstrzymaniu połączeń. Reuters przypomina, że po porannych atakach terrorystycznych w Brukseli na dworcach kolejowych, na których zatrzymują się pociągi Thalys zaostrzono środki bezpieczeństwa. "To oznacza, że nie będą kursować pociągi Thalys" - przekazał operator w oświadczeniu.

Wcześniej informowano, że w związku z zamachami w Brukseli władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre państwa zaostrzyły je w środkach transportu publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Francja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....