TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Finlandia: Operacja "Odseparować Helsinki". Co z transportem?
PAP - Opublikowano: 30.03.2020 19:00:38
Finlandia z operacja ; fot. poliisi.fi

Niedziela, 29 marca był pierwszym dniem izolacji stołecznego okręgu - skontrolowano ponad 16,5 tys. aut.

Ponad 16,5 tys. pojazdów sprawdziła fińska policja na granicach stołecznego okręgu administracyjnego Uusimaa w pierwszym dniu obowiązywania przepisów o zamknięciu regionu z powodu epidemii koronawirusa. Ponad 800 aut zawrócono - podała policja w niedzielę.

"Pierwsza doba na granicach Uusimaa przebiegła spokojnie" - przekazano w komunikacie policji. "Każdy, kto dojeżdża do punktu kontrolnego, musi mieć przygotowane ustne lub pisemne uzasadnienie przemieszczania się" - przypomniał kierujący operacją nadkomisarz Juha Hietala.

Rządowe rozporządzenie o zakazie przemieszczania się między regionem Uusimaa, zamieszkanym przez ok. 1,7 mln osób (w tym w samej metropolii helsińskiej - przez 1,2 mln), a regionami sąsiednimi obowiązuje od soboty. Policja wspomagana przez poborowych utworzyła ok. 30 punktów kontrolnych z zaporami i barierkami. Pierwszego dnia za złamanie obowiązujących ograniczeń wystawiono jeden mandat.

W grupie osób, które policja zawróciła na drogach, byli także tacy, którzy pojawili się na punktach kontrolnych, aby tylko je "przetestować" - przekazała fińska agencja prasowa STT, powołując się na źródła w policji.

Co z transportem?

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz przemieszczania się między regionami, dotyczący w praktyce przynajmniej 30 proc. społeczeństwa Finlandii, nie dotyczy sytuacji takich jak uzasadniona konieczność dojazdu do pracy, spotkanie z dzieckiem lub pogrzeb najbliższych.

Policja sprawdzała też podróżnych na trasach kolejowych. W pociągach było 746 podróżnych, z których 19 zostało zawróconych. Obecnie ruch pasażerski jest o ok. 90 proc. mniejszy niż w ubiegłym roku w tym samym czasie – odnotowała STT.

Odseparować Helsinki

Fiński rząd zdecydował się na zamknięcie stołecznego regionu administracyjnego Uusimaa, ponieważ - jak argumentowano - w regionie metropolii helsińskiej oraz gminach sąsiednich koronawirus "rozwija się szybciej niż gdziekolwiek indziej w Finlandii". Bez ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców wirus może rozprzestrzenić się w Finlandii tak szybko, że "przekroczone zostaną możliwości oddziałów intensywnej opieki" w innych mniej, zaludnionych prowincjach na terenie kraju - podkreślono.

Zamknięcie regionu ma obowiązywać do 19 kwietnia. Do 13 kwietnia w całym kraju obowiązuje stan wyjątkowy.

Dotychczas na ponad 1200 zachorowań na Covid-19, potwierdzonych przez Fiński Instytut Zdrowia (THL), dwie trzecie dotyczą regionu Uusimaa. Zmarło dotąd 11 osób, ponad 130 wymaga opieki szpitalnej, a ponad 40 przebywa na oddziałach intensywnej terapii - podano w niedzielnym komunikacie THL. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Finlandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....