TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Finał konkursu na innowacje dla PKP S.A.
GRUPA PKP - Opublikowano: 27.10.2015 01:32:07
Finał konkursu na innowacje dla PKP S.A.

Zwycięzcą konkursu Startup Round na innowacyjne rozwiązania poprawiające komfort, dostępność i bezpieczeństwo dworców kolejowych została firma MIGAM "RKPK" SP. Z O.O. S.K.A. Laureaci opracowali rozwiązanie z zakresu połączeń wideo z tłumaczami języka migowego za pomocą przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej. Ułatwi ono komunikację pracowników PKP z niesłyszącym pasażerem.

- Zorganizowany wspólnie z Fundacją Grupy PKP oraz Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości i Business Link, konkurs to przykład na to, że PKP S.A. nie tylko wprowadza światowe standardy w zakresie obsługi pasażerów, ale również szuka nowatorskich rozwiązań, z których w przyszłości mogą skorzystać inne spółki kolejowe ? podkreśla Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A.

Spółki Grupy PKP realizują największy w historii kolei program modernizacyjny. Jego nieodłącznym elementem jest innowacja. Celem zorganizowanego przez PKP S.A., Fundację Grupy PKP oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) i Business Link konkursu Startup Round jest znalezienie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu przyczynią się do poprawy komfortu podróżnych. Głównym tematem były propozycje poprawiające dostępność i bezpieczeństwo dworców, szczególnie w zakresie dostosowania obiektów do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

- Skierowany do młodych przedsiębiorców konkurs był doskonałą okazją do wysłuchania i wprowadzenia w życie nowych pomysłów dotyczących dostosowania przestrzeni dworcowej do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Zgłoszone do konkursu rozwiązania potwierdzają, że młodzi przedsiębiorcy mają ogromny potencjał. Ze zwycięskim zespołem chcemy podjąć współpracę, której celem jest wdrożenie proponowanego projektu na wybranych dworcach PKP S.A. ? wyjaśnia Jarosław Bator, Członek Zarządu PKP S.A.

- Autorzy najlepszego projektu będą mogli wyjechać na program akceleracyjny do Londynu. Cieszy mnie, że współpraca świata startupowego z korporacjami, przy wspólnych projektach, nabiera intensywności - dodaje Dariusz Żuk, CEO&FOUNDER Business Link Poland.

Konkurs Startup Round na innowacje dla PKP S.A. został ogłoszony 26 września 2015 r. Do 11 października 2015 r. za pośrednictwem strony www.pkpsa.pl/innowacje przyjmowane były zgłoszenia. Spośród nadesłanych projektów komisja wybrała 5 najlepszych. Podczas odbywającego się na dworcu Wrocław Główny Business Mixera, jury, w skład którego weszli m.in. Piotr Ciżkowicz i Jarosław Bator - Członkowie Zarządu PKP S.A., Paweł Wojciechowski ? Prezes Fundacji Grupy PKP oraz Dariusz Żuk CEO&FOUNDER Business Link Poland - wybrało zwycięski projekt. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną w postaci wyjazdu na program akceleracyjny do Londynu, gdzie weźmie udział w warsztatach, szkoleniach i spotkaniach z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Laureaci będą mieli również możliwość wprowadzenia proponowanego przez siebie rozwiązanie na wybranych dworcach PKP S.A. w całej Polsce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
innowacje
konkurs
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....