TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Europejski Dzień Bez Samochodu w Tychach 2012
- Opublikowano: 13.09.2012 14:39:27
Europejski Dzień Bez Samochodu w Tychach 2012

W sobotę 22 września 2012r obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz ósmy odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.

„Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście”–mówi Michał Kasperczyk ze Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY. W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Tyska Masa Krytyczna), event komunikacyjny oraz Eko Kiermasz –dla Zdrowia.

Pierwsza atrakcja jest doskonale znana rowerzystom, bowiem Masy Krytyczne –czyli przejazdy rowerowe ulicami miasta odbywają się w Tychach regularnie. Tyska Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w Tychach od 2005 roku, tegoroczna wystartuje o godz. 11:00 spod Urzędu Miasta. W przejeździe rowerowym może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na rowerze. Dla każdego rowerzysty przygotowano upominek w postaci odblasków.

Event komunikacyjny odbędzie się w Tychach po raz drugi, w ubiegłym roku na Hotelowcu cieszył się ogromnym powodzeniem. W tym roku impreza została przeniesiona na Plac pod Żyrafą gdzie zapraszamy całe rodziny. Na miejscu czekać będzie m.in. miasteczko komunikacyjne w którym będzie można zapoznać się m.in. z historią komunikacji miejskiej w Tychach. Specjalne wystawy zostaną przygotowane wspólnie z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym w podstawionym trolejbusie oraz autobusie. Event komunikacyjny to również doskonała okazja by usiąść za kółkiem pojazdów komunikacji miejskiej i poczuć się jak kierowca. Dla odwiedzających przygotowano specjalne pamiątkowe bilety, okolicznościową pieczątkę oraz poczęstunek z kubkiem aromatycznej kawy. Na miejscu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz konkursów.

22 września przypada również III Europejski Dzień Trolejbusa organizowany w Tychach po raz pierwszy. W ramach obchodów tego dnia na Placu pod Żyrafą poznamy zwycięzcę konkursu fotograficznego „Moje trolejbusy, moje miasto”organizowanego przez TLT Tychy. O godz. 14:00 ruszy również okolicznościowa linia trolejbusowa na Europejski Dzień Bez Samochodu, którą przyjezdni będą mogli zwiedzić miasto.

Nowością w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach będzie „Eko Kiermasz –dla Zdrowia”, który na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów 20 (os. F) w Tychach przygotowuje Polski Klub Ekologiczny –Okręg Górnośląski –Koło Miejskie w Tychach wspólnie z KTK „Gronie”w Tychach. Na kiermaszu prezentowane będą stoiska z żywnością z gospodarstwa ekologicznych, będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych oraz lekarskich, a także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez naukowców.

Wszystkie atrakcje w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach są bezpłatne. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby. A oto program:

 11:00 TYSKA MASA KRYTYCZNA –Start parking Urząd Miasta TYCHY (rowerowy przejazd ulicami miasta –dla uczestników odblaski). Trasa przejazdu ulicami Tychów: UM Tychy - al. Niepodległości, ul. Grota Roweckiego,
ul. Dmowskiego, Al. Piłsudskiego, ul. Jaśkowicka, ul. Stoczniowców 70, ul. Harcerska, ul. Begonii,
ul. Sienkiewicza, ul. Biblioteczna, ul. Edukacji, ul. Wejchertów. Zakończenie rowerowej parady nastąpi przy Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka  ul. Wejchertów 20. ok. godz. 12:00. 

 12:00 –14:00 Event komunikacyjny -  plac pod Żyrafą

- wystawa przedstawiająca historię komunikacji Tychach

- wyniki konkursu fotograficznego „Moje trolejbusy, moje miasto”

- okolicznościowe bilety i gadżety dla zwiedzających

- słodki poczęstunek i aromatyczna kawa

- balony, konkursy i zabawy z nagrodami

- okolicznościowa linia trolejbusowa

12:00 –18:00 „Eko Kiermasz –dla Zdrowia”–Zespół Szkół nr 1 w Tychach

- uroczyste zakończenie Tyskiej Masy Krytycznej na Europejski Dzień Bez Samochodu

- Stoiska z żywnością z gospodarstw ekologicznych (z certyfikatami) wśród nich m.in. wędliny, jajka, sery, jarzyny, miody oraz przetwory, kosmetyki naturalne, rękodzieło, kwiaty.

- Warsztaty prowadzone przez naukowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na temat odżywiania, pomiary wagi i ciśnienia oraz inne porady.

- Bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz lekarskie.

- Ekoenergia –sposoby oszczędzania.                                                                                

- Ekoturystyka.

Dodatkowo w dniu 22 września 2012r środkami komunikacji miejskiej (autobusami oraz trolejbusami) wykonującymi usługi dla MZK Tychy można podróżować bezpłatnie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Organizatorzy imprezy: NOL-TYCHY, MZK Tychy i Urząd Miasta Tychy. Partnerzy to: TLT Tychy, PKM Tychy, Bank BGŻ, Tchibo, E. Leclerc Tychy, KTK „Gronie”w Tychach, Polski Klub Ekologiczny –Okręg Górnośląski koło miejskie w Tychach, Akcja 'BĄDŹ WIDOCZNY-BĄDŹ BEZPIECZNY'.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Tychy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....