TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2020: Rząd zaprzepaszcza świetną okazję na powrót pasażerów do komunikacji
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.09.2020 12:00:01
ETZT 2020: 214 polskich

Zamiast działań promocyjnych, rząd chwali się rekordową liczbą samorządów w ETZT 2020.

-"Wyzwanie "Zeroemisyjnej mobilności dla każdego" podjęła rekordowa liczba samorządów w Polsce - wskazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, aby nasze miasta i gminy stały się przyjazne dla środowiska - dodał.

Jakie są realne potrzeby?

Po pandemii komunikacja publiczna nie oczekuje kolejnych rekordów i pozornych akcji, ale realnego wsparcia od Ministerstwo Infrastruktury. O tym finansowym możemy już chyba zapomnieć, natomiast wiele jest do zrobienia w zakresie promocyjnym. W marcu i kwietniu rząd skutecznie zniechęcał Polaków do korzystania z transportu publicznego, dlaczego więc teraz nie może powiedzieć, że komunikacja zbiorowa jest już bezpieczna i można bez obaw z niej korzystać? Czy nie byłoby lepszego momentu do uruchomienia takiej promocyjnej akcji niż tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu?

Naszym zdaniem byłby to idealny moment, natomiast brak jakiejkolwiek zaangażowania Ministerstwa Infrastruktury w tym zakresie, pokazuje brak pomysłu rządu na transport publiczny - poza kolejnymi inwestycjami w kolej. To także niewerbalny sygnał do wszystkich operatorów i organizatorów - musicie sobie radzić sami!

MI: Rekordowy rok

Tymczasem szef resortu infrastruktury, cytowany w środowym komunikacie, odniósł się do rozpoczynającego się 16 września corocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT). Motyw kampanii ETZT w 2020 r. to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego", który wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu - wyjaśniono.

"Wyzwanie +Zeroemisyjnej mobilności dla każdego+ podjęła już rekordowa liczba samorządów w Polsce" - wskazał Adamczyk.

Dodał, że to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, aby nasze miasta i gminy stały się przyjazne dla środowiska i dostępne dla wszystkich.

-"W wydarzeniu uczestniczą wszystkie największe miasta, ale do akcji przyłączają się też małe gminy wiejskie" - zaznaczyło MI, które jest Krajowym Koordynatorem ETZT.

Promowane są wszelkie zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy.

-"Władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia" - tłumaczy resort. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest dzień bez samochodu, przypadający 22 września - przypomniano.

MI zwróciło uwagę, że mimo wyzwań związanych z istniejącymi ograniczeniami ze względu na pandemię COVID-19, "już 214 miast zadeklarowało swój udział w ETZT".

-"Pokazuje to, jak ważne dla władz samorządowych są kwestie zrównoważonego transportu oraz poprawa jakości życia mieszkańców" - zaznaczono.

Dodano, że do kampanii mogą przyłączyć się również inne podmioty, takie jak firmy, szkoły, uczelnie, fundacje czy organizacje pozarządowe. Rejestracja trwa do końca września na stronie http://mobility-action.mobilityweek.eu/login.php. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
rząd

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....