TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2019: Elbląg z rowerami, konkursem i festynem
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.09.2019 15:30:04
ETZT 2019: Elbląg z rowerami, konkursem i festynem; fot. ZTM Elbląg / FB

Elbląg obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozpocznie awansem już 14 września.

Przypominany - .16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania od 18 lat promuje ekologiczne formy transportu, takie jak: komunikacja miejska, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny.

"Chodź z nami"

Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy" a hasłem przewodnim "Chodź z nami".

ETZT promuje ekologiczne formy mobilności takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Kulminacyjnym punktem ETZT jest Europejski Dzień bez Samochodu (22 września), kiedy to Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zaprasza wszystkich, na co dzień zmotoryzowanych Elblążan, do skorzystania z komunikacji miejskiej. W tym dniu uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów będzie ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne – bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również członków ich rodzin.

Od 14 września

Elbląskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozpoczniemy awansem już 14 września. Wtedy to zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną odsłonę warsztatów miejskiej jazdy na rowerze, podczas których będziemy poznawać zasady bezpiecznego i ergonomicznego poruszania się po Elblągu. Kolejnego dnia, 15 września, zapraszamy na wycieczkę rowerową do Powodowa koło Rychlik, gdzie będziemy mieli unikalną okazję zwiedzenia zabytkowego pałacu, będącego własnością Pana Leszka Wójcika.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu od 16 do 22 września Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował konkurs: "Tydzień z elbląską komunikacją miejską". Konkurs będzie prowadzony na oficjalnym fanpage'u ZKM w Elblągu. Codziennie, w godz. 7:00 - 15:00 będziemy zadawać jedno pytanie związane z elbląską komunikacją miejską. Pierwsza osoba która polubiła lub polubi (w trakcie trwania konkursu) naszą stronę i udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe zadane w danym dniu, otrzyma bilet 30 – dniowy ważny w strefie miejskiej i podmiejskiej.

Natomiast 21 września, podczas Elbląskiego Dnia Bez Samochodu Witold Wróblewski Prezydent Elbląga organizuje w godzinach 10:00 – 13:00 przejazd i festyn rowerowy.

Przejazd długości 8 km zostanie przeprowadzony niżej wymienionymi ulicami Elbląga, zaczynając się o godz. 10 na placu Jagiellończyka, a kończąc na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Agrykola, gdzie między godziną 11 a 13 odbędzie się rowerowy festyn.

Plac Jagiellończyka-Karowa-Teatralna-12 Lutego-Armii Krajowej-Pocztowa-Rycerska-Tysiąclecia-Grunwaldzka-Lotnicza-Fredry-Malborska-Łódzka-Skrzydlata-Lotnicza-Grunwaldzka-Mickiewicza-Kościuszki-Agrykola-Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3.

Zbiórka uczestników na placu Jagiellończyka. Ruszamy o godz. 10.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Elbląg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....