TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: w Czechowicach-Dziedzicach. Od niedzieli
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.09.2018 13:00:02
ETZT 2018: w Czechowicach-Dziedzicach. Od niedzieli

Jak co roku, 22 września, w Czechowicach-Dziedzicach obchodzony będzie Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia - wzorem lat ubiegłych - autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli podróżować bez biletu. Sobotni Dzień Bez Samochodu będzie kulminacyjnym punktem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 16 września.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego idea została zainicjowana w 1998 roku przez Komisję Europejską, w Czechowicach-Dziedzicach będziemy obchodzili nie po raz pierwszy. Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach: zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu, takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa, zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia, pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Gmina Czechowice-Dziedzice została wyróżniona przez patronujące ETZT Ministerstwo Infrastruktury, właśnie za działania związane z jego obchodami.

W tym roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu również zapowiadają się w Czechowicach-Dziedzicach bardzo interesująco.

W niedzielę 16 września ruszy akcja pn. "Jazda z książką", realizowana wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. W trzech należących do czechowickiego przewoźnika ekologicznych autobusach hybrydowych planowane jest odtwarzanie audiobooków przez system nagłośnienia pojazdu. Dodatkowo, w autobusach zostaną zamontowane kosze na książki - na zasadach tzw. bookcrossingu - pasażerowie będą mieli możliwość czytania książek w czasie jazdy oraz zabierania książek i ich wymiany na przynoszone z domu egzemplarze. Akcja "Jazda z książką" będzie trwała do końca ETZT, czyli do soboty 22 września.

Jeżeli pomysł się spodoba, są szanse na jego kontynuację. W poniedziałek 17 września nastąpi natomiast podpisanie umowy na realizację zadania pn. "Rozbudowa systemu zarządzania flotą" w ramach projektu "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", dofinansowanego ze środków RPO WSL 2014-2020.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się wtorek 18 września, kiedy to na Placu Jana Pawła II odbędzie się prezentacja zabytkowego autobusu Ikarus 260 z taboru miejskiego. Prezentacja będzie połączona z akcją znakowania rowerów, prowadzoną przez Straż Miejską w Czechowicach-Dziedzicach. Rowery będą znakowane w godzinach od 14.30 do 18.00, a znakujący swoje rowery mieszkańcy otrzymają upominki przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury z okazji obchodów ETZT.

Ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w sobotę 22 września, pasażerowie czechowickiego PKM będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów. Dotyczy to oczywiście osób, które zrezygnują tego dnia z jazdy własnym samochodem, a więc współwłaścicieli i właścicieli samochodów, legitymujących się dowodem rejestracyjnym tego pojazdu oraz dokumentem ze zdjęciem, pozwalającym potwierdzić tożsamość. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do skorzystania z inicjatywy i zostawienia samochodu w garażu!

Niezależnie do akcji związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Gmina Czechowice-Dziedzice sukcesywnie realizuje zadania podnoszące jakość usług świadczonych w komunikacji zbiorowej realizowanej na swoim terenie. Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddana została zmodernizowana płyta dworca autobusowego. W jej obrębie pojawiły się dodatkowo stojaki na rowery, umożliwiające bezpieczne zapięcie i pozostawienie roweru przed podróżą autobusem komunikacji miejskiej. Wiosną tego roku flota czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej wzbogaciła się o wspomniane wcześniej, trzy nowoczesne, ekologiczne autobusy hybrydowe – pierwsze tego typu pojazdy w komunikacji miejskiej na terenie Podbeskidzia. Natomiast niedawno w Czechowicach-Dziedzicach prowadzone były testy jeszcze bardziej ekologicznego autobusu elektrycznego. Niebawem przeprowadzone zostaną kolejne testy elektrobusu innej marki, bo gmina rozważa zakup tego typu pojazdów dla swojego przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
PKM Czechowice-Dziedzice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....